play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: December 2022

402 Results / Page 1 of 45

Background

Aktualitet

Kurti: S’kemi dhënë garanci për themelimin e Asociacionit

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk ka dhënë garanci që lidhen me themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe. “Nuk ka garancinë të tilla nga Qeveria e Republikës së Kosovës. Për neve është shumë e qartë se asociacioni i komunave u bë asociacioni i barrikadave. Ky është asociacion i barrikadave. Pra ata të cilët e bënë asociacionin e barrikadave, po kërkojnë asociacion të komunave. Me fjalë të […]

today30/12/2022

Show Biz

Rita Ora shkëlqen përkrah bashkëshortin në mbrëmjen vjetore përmbyllëse të UNICEF-it

Rita Ora kishte një pamje të mrekullueshme në gala-mbrëmjen dimërore të UNICEF-it, të mbajtur në Baie de Saint Jean, St. Barts të enjten. Këngëtarja, 32 vjeçe, kishte veshur një fustan tërheqës të zi ku dukej mjaft seksi me barkun e saj të tonifikuar të vënë në dukje, teksa pas kishte një bisht dramatik me pendë, shkruan DailyMail. Pavarësisht se vetëm disa orë më parë ateroi në St. Barts, Rita mbeti […]

today30/12/2022

Aktualitet

Afër 3 milionë pasagjerë kanë fluturuar nga Aeroporti i Prishtinës gjatë 2022-tës

Gjatë viti 2022, afër 3 milionë pasagjerë kanë fluturuar nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”. Sipas të dhënave që Klankosova.tv i ka siguruar nga Aeroporti i Prishtinës, totali i udhëtarëve për vitin 2022 është 2,964,845. Kjo shifër nënkupton se numri i udhëtarëve këtë vit ka qenë 13 përqind më i lartë se vitin e kaluar. Gjatë këtij viti gjithsej janë realizuar 18 mijë e 200 fluturime, që nënkupton një […]

today30/12/2022

Art dhe Kulturë

Koncert spektakolar i Rona Nishliu dhe New Big Band në Mitrovicë

Rona Nishliu & the New Big Band, me programin e aranzhuar nga profesionistët më të shquar nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia, ngrohën zemrat e audiencës mitrovicase me koncertin e fundit të këtij viti, duke kujtuar me mallëngjim traditën e pasur muzikore të këtij qyteti, e duke festuar mu në të njejtën sallë, në frymën e disa dekadave më parë. Disa nga këngët e aranzhuara enkas për këtë koncert e të […]

today30/12/2022

Shëndetsi

Pesë problemet shëndetësore që mund t’i zgjidhni duke qarë

Në të kaluarën, e qara konsiderohej një shenjë dobësie, por sot është e qartë se të lëshosh emocionet e tua është e shëndetshme Hulumtimet tregojnë se gratë në Shtetet e Bashkuara qajnë mesatarisht 3.5 herë në muaj, ndërsa numri për burrat është pak më i ulët dhe arrin në 1.9 herë, sipas Harvard Health. Shifra të ngjashme ka edhe për pjesën tjetër të botës dhe sipas të dhënave të YouGov, […]

today30/12/2022

Show Biz

Pas dy dekadash, Victoria zbulon detaje nga martesa e saj me David Beckham

Është konsideruar si një nga dasmat më ikonike të dekadave të fundit, por Victoria Beckham këmbëngul se martesa e saj me bashkëshortin David ishte shumë më intime nga sa duket. “Unë mendoj se media e bëri dasmën shumë më të madhe se sa ishte në të vërtetë, ” tha stilistja për The Business of Fashion. Ata u martua në një ceremoni të paharrueshme të mbajtur në Kështjellën Luttrellstown në Irlandë, […]

today30/12/2022

Ekonomi

Hajdari: 2022 ishte vit me shumë sfida që ndikuan në ekonominë dhe tregun tonë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, sot deklaroi se viti 2022 ishte vit shumë dinamik dhe me shumë sfida në aspektin gjeopolitik që kanë ndikuar në ekonominë dhe tregun tonë. Në konferencën e fundvitit, Hajdari tha se përmirësimi i mjedisit të të bërit biznes ka qenë një nga prioritetet e ministrisë që ajo udhëheq gjatë vitit 2022. Për këtë, ministrja tha se kanë punuar gjatë tërë vitit në […]

today30/12/2022

Teknologji

Rekord i ri: Intel ka procesor me mbi 9 GHz

Ekipi i “overclocking” të Asus ka vendosur një rekord të ri botëror për mbiclocking të procesorit, i cili tani qëndron në 9008.82 MHz. Procesori më i fundit Core i9-13900K i Intel (i cili ka një orë standarde funksionimi prej 5.8 GHz) u përdor për të arritur rekordin e ri, i çiftuar me 32 GB RAM DDR5 5600 MHz (G.Skill Trident Z) dhe i gjetur në ROG Maximus Z790 Apex të […]

today30/12/2022

Aktualitet

Deputetëve të dorëhequr nuk iu takon kompensimi kalimtar

Dhjetë ish-deputetët e Listës Serbe të cilët dhanë dorëheqje më 7 nëntor, nuk kanë marrë pagë edhe për muajin dhjetor. Kompensimi kalimtar i paraparë me Ligjin për të Drejtat dhe Përgjegjësitë e Deputetit, i cili garanton pagë për 12 muaj në rast se nuk ka ndonjë burim tjetër të të hyrave, nuk vlen edhe kur deputetët japin dorëheqje. Në një sqarim të institucionit të Kuvendit, bëhet e ditur se kur […]

today30/12/2022

0%