play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Uncategorized

11 Results / Page 1 of 2

Background

Uncategorized

Testosteroni mund të shtohet edhe pa suplemente

Niveli i testosteronit, para së gjithash, është i rëndësishëm për shëndetin, edhe pse shumica marrin suplemente me dëshirën që të “ngopin” masën muskulore Mirëpo, suplementet nuk janë të domosdoshme, sepse kjo mund të arrihet edhe në mënyrë natyrale. Kjo është mënyra. Nëse ndieni lodhje, molisje, keni ankthe gjumi, djersiteni shumë, vrullshëm ju shtohet masa trupore apo keni problem me disfunksionin seksual, mungesë të masës muskulore në pjesën e sipërme të […]

today19/01/2023

Aktualitet

Afër 3 milionë pasagjerë kanë fluturuar nga Aeroporti i Prishtinës gjatë 2022-tës

Gjatë viti 2022, afër 3 milionë pasagjerë kanë fluturuar nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”. Sipas të dhënave që Klankosova.tv i ka siguruar nga Aeroporti i Prishtinës, totali i udhëtarëve për vitin 2022 është 2,964,845. Kjo shifër nënkupton se numri i udhëtarëve këtë vit ka qenë 13 përqind më i lartë se vitin e kaluar. Gjatë këtij viti gjithsej janë realizuar 18 mijë e 200 fluturime, që nënkupton një […]

today30/12/2022

Uncategorized

Kështu duket Aeroporti pas njoftimit për rinisje të fluturimeve

Qindra qytetarë u janë drejtuar sporteleve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, pak minuta pas njoftimit për rinisje të fluturimeve. Ndryshe, Policia e Kosovës ka njoftuar se kërcënimi për bombë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ishte alarm i rrejshëm “me qëllime të caktuara”. Sipas Policisë, në objekt janë kryer kontrolle dhe se s’është gjetur asgjë. “Pas realizimit të kontrollit në objekte dhe hapësira të Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari” […]

today28/12/2022

Uncategorized

Zinedine Zidane në udhëkryq mes dy zgjidhjeve për të ardhmen

Zinedine Zidane thuhet se është në një udhëkryq në karrierën e tij, me një rrugë që të çon në ekipin kombëtar të Francës dhe tjetra te Juventusi. Trajneri 50-vjeçar francez ka qenë pa punë që kur u largua nga Real Madridi në fund të qershorit 2021 dhe prej muajsh u përfol se ai po priste që Didier Deschamps të largohej nga Les Bleus për ta marrë drejtimin. Raportet sugjerojnë se […]

today21/12/2022

Uncategorized

Konsumimi i shegës dhe efektet në shëndet

Në historinë e lashtë, shega konsiderohej një frutë e shenjtë që ofronte begati. Sot dihet se ka përfitime të shumta shëndetësore. Shega është e pasur me antioksidues polifenol që lufton kundër molekulave të paqëndrueshme që mund të dëmtojnë qelizat, sipas nutricionistëve, shkruan Goodhousekeeping. Përmban gjithashtu antocianinë që i japin shiritit ngjyrën e kuqe dhe ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut dhe parandalimin e kancerit. Burim i mirë i fibrave […]

today03/10/2022

Uncategorized

Murati për Këshillin Grevist: E kanë marrë peng procesin mësimor, mund të kenë qëllime tjera

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se Qeveria ka lëvizur dhe që “procesi mësimor është marrë peng nga Sindikata e Arsimit”. “Po thotë sindikata që qeveria s’ka lëviz, jo qeveria ka lëviz”. “Në anën tjetër kemi një barrakadim", tha Murati. Madje ai vazhdon duke pretenduar se “mund të ketë qëllime tjera”. Ka dështuar arritja e një marrëveshjeje në mes Qeverisë dhe Sindikatës. Rrjedhimisht greva pritet të vazhdojë edhe më […]

today13/09/2022

Uncategorized

Të premten Bislimi e Petkoviq takohen në Bruksel, BE-ja jep detaje rreth këtij takimi

Të premten më 13 maj, në Bruksel do të mbahet takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në nivel të kryenegociatorëve. Ky takim pritet të shërbejë si përgatitje për takimin e ardhshëm në nivel të lartë për dialogun Prishtinë-Beograd. Kështu ka deklaruar për Telegrafin në një përgjigje me shkrim, zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Stano ka thënë se takimi i së premtes, mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi, dhe […]

today11/05/2022

Uncategorized

SHBA-ja dhe Italia me numrin më të madh të ushtarëve në Kosovë

Komandanti i KFOR-it, Gjeneral major Ferenc Kajari në një intervistë për Telegrafin ka folur për gjendjen e sigurisë në Kosovë, rolin e këtij misioni ushtarak për të ofruar siguri në vendin tonë dhe ka treguar detaje ekskluzive për rënien e dronit ditë më parë në rajonin e Mitrovicës.   Kajari në këtë intervistë ka folur edhe lidhur me forcat e NATO-s në Kosovë dhe atë nëse ka shtim të këtyre […]

today31/03/2022

Uncategorized

FMN: Ekonomia e Ukrainës mund të tkurret nga 10 deri në 35 për qind, për shkak të pushtimit rus

Ekonomia ukrainase pritet të tkurret për 10 për qind gjatë këtij viti, si pasojë e pushtimit rus. Kështu ka paralajmëruar  Fondi Monetar Ndërkombëtar. Kjo statistikë mund të jetë edhe më e rëndë nëse agresioni rus zgjat edhe më tej. Në raportin e publikuar sot, FMN-ja tha se ekonomia e Ukrainës mund të tkurret edhe më shumë nga 25 deri në 35 për qind, varësisht nga lufta sa do të zgjasë […]

today14/03/2022

0%