play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Uncategorized

50 Results / Page 1 of 6

Background

Uncategorized

A është rrezik ta pimë ujin nga gota që e lëmë pranë shtratit?

Është një praktikë relativisht e zakonshme ta lëmë një gotë me ujë pranë shtratit, në rast se kemi etje gjatë natës për t’u freskuar. Por, se a paraqet rrezik kjo për shëndetin tonë është një debat i madh. Lidhur me këtë, ekspertja shëndetësore Kelly Johnson-Arbor tregoi një mori arsyesh se çfarë ndodh në gotën të mbushur me ujë që e lëmë tërë natën. Mund të kontaminohet Pa një kapak, ndotësit […]

today30/05/2024

Aktualitet

Filloi dezinsektimi i zonave endemike në Malishevë kundër rriqrave

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo (EHKK), Komuna e Malishevës ka filluar me dezinsektimin e zonave endemike, kundër rriqrave, si bartës të virusit të EHKK. Sipas një njoftimi për media kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati tha se për një dekadë nuk kanë raste të infektimit me këtë virus vdekjeprurës. “Pavarësisht numrit të rasteve të thumbimeve nga rriqrat, është […]

today22/05/2024

Uncategorized

Samir Karahoda me filmin “Rrugës” në Festivalin e Cannes

Filmi i ri nga Samir Karahoda, “Rrugës”, është përzgjedhur zyrtarisht për garën e filmave të shkurtër në edicionin e 77-të të Festivalit të Kanës . Kjo është hera e dytë që një film në regji të Samir Karahodës përzgjedhet për garën zyrtare të Festivalit më prestigjioz në botë, pas filmit “Pa Vend” që e kishte premierën në Cannes në vitin 2021. Nga 4,420 filma, “RRUGËS” është përzgjedhur mes 11 filmave […]

today24/04/2024

Uncategorized

Timothée Chalamet transformohet në këngëtarin legjendar, Bob Dylan

Pas vonesave të shumta në prodhim, filmi i ri biografik i Bob Dylan ka filluar xhirimet – që do të thotë se për herë të parë do të shohim aktorin Timothée Chalamet si këngëtarin legjendar Bob Dylan. I veshur me një xhaketë të gjelbër ushtarake dhe një çantë kitare në dorë, Chalamet u fotografua duke filmuar “A Complete Unknown”, një film që kronikon fillimet e karrierës së kantautorit, në Nju […]

today19/03/2024

Aktualitet

Shkolla “Melody”, vendi ideal ku të rinjtë zbulojnë talentin e tyre

Të kesh një talent është një dhuratë e çmuar, por të gjesh ambientin e përshtatshëm për të kultivuar dhe zhvilluar këtë potencial është një privilegj i jashtëzakonshëm. Shkolla “Melody” e cila gjendet në Prishtinë, është një vend ideal për zhvillimin e talenteve në muzikë, art dhe balet. Me programe të akredituara nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), shkolla ofron një ambient tërheqës dhe mësimdhënie të personalizuara për fëmijët […]

today06/03/2024

Uncategorized

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i një racioni me fasule të kuqe në javë

Konsumimi i një racioni me fasule të kuqe në javë mund të ketë disa efekte pozitive në shëndet për shkak të vlerave të larta ushqyese dhe përfitimeve shëndetësore që ofrojnë ato. Ndiqni më poshtë disa prej tyre. Ja disa nga këto përfitime: Të Pasura me Fibra: Fasulet e kuqe janë një burim i shkëlqyer i fibrave, të cilat janë të rëndësishme për shëndetin e zorrëve. Fibrat ndihmojnë në përmirësimin e […]

today15/02/2024

Uncategorized

Gjatë vitit 2023 falimentuan rreth 1500 biznese

Gjatë vitit 2023 janë shuar rreth 1500 biznese në Agjencinë e Regjistrimit të Bizneseve në kuadër të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ndonëse Administrata Tatimore e Kosovës gjatë kësaj periudhe ka mbyllur veprimtarinë e vetëm 20 bizneseve, pasi që nuk mund të çregjistrohet asnjë biznes pa i kryer obligimet dhe detyrimet ndaj Administratës Tatimore. Mungesa e politikave zhvillimore dhe qasja e kufizuar në financa, vlerësohen disa nga barrierat që […]

today12/02/2024

Aktualitet

Policia e Kosovës do të bëhet me biçikleta e skuterë elektrikë

Policia e Kosovës planifikon që gjatë muajit maj të këtij viti të nisin procedurat për blerjen e skuterëve dhe biçikletave elektrike për policët. Blerja e skuterëve dhe biçikletave elektrike, është përfshirë në planin e prokurimit publik të Policisë së Kosovës, për vitin 2024. Policia e Kosovës ka parashikuar të nënshkruaj kontratë në vlerë deri 300,000 euro për blerjen e skuterëve elektrikë dhe kontratë me vlerë të parashikuar deri 600,000 euro […]

today23/01/2024

Uncategorized

Këto janë shtatë fobitë më të çuditshme që ekzistojnë

Të gjithë kanë frikë nga diçka, qoftë merimangë apo kloun. Por, ka të tillë, që frika apo iu vie nga gjëra të pazakonta. Për më keq, kur kjo frikë bëhet fobi. Dallimi mes frikës dhe fobisë, është se tek jo e fundit, njerëzit shkojnë në përpjekje dëshpëruese, që ta evitojnë përballjen me të. Këto janë disa nga rastet për të pazakonta dhe të çuditshme të fobive. Ablutophobia, fobia e të […]

today04/01/2024

0%