play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: August 2022

446 Results / Page 1 of 50

Background

Sociale

Këshilli i Prindërve të Kosovës bën thirrje që mësimi të fillojë me 1 shtator

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës e cilëson të papranueshme që më 1 shtator nxënësit të jenë në shtëpi, duke qenë se kjo është edhe një ditë feste. Në një mbledhje të mbajtur të mërkurën Këshilli i Prindërve ka dalë me gjashtë konkluzione. Ndonëse e ka quajtur të papranueshme që më 1 shtator fëmijët të jenë në shtëpi, Këshilli i Prindërve ka thënë se Qeveria është e obliguar ta […]

today31/08/2022

Show Biz

Madonna thotë se është penduar për të dyja martesat

Madonna nuk u përmbajt ndërsa iu përgjigj 50 pyetjeve të fansave në lidhje me albumin e saj të ardhshëm, karrierën katër dekadash, kënaqësive dhe pendimeve më të mëdha. Në një video të re, të ngarkuar në kanalin e saj në YouTube të martën (30 gusht), ylli i popit 64-vjeçar kishte një përgjigje çuditërisht të sinqertë kur u pyet se cili vendim “shikon prapa” dhe kupton se “nuk ishte ideja më […]

today31/08/2022

Sport

Presidenti i klubit francez nuk befasohet nga skandali i “Familjes Pogba”

Presidenti i Tours, Jean-Marc Etorri ka thënë se nuk është i befasuar nga skandali që ka shpërthyer në familjen Pogba. Mathias Pogba, është duke e akuzuar vëllain e tij, Paulin se që kur bëri famë nuk është përkujdesur për ta, ndërsa ka bërë magji që të mos lëndohet dhe ka kërkuar të njëjtën gjë kundër Kylian Mbappes. Etorri bëri të ditur se kur e transferoi Matthiasin te Tours, familja e […]

today31/08/2022

Shëndetsi

A mund të konsumoni vezë nëse keni kolesterol të lartë?

Lidhja midis vezëve dhe kolesterolit të lartë të rrezikshëm i ka habitur shkencëtarët për vite me radhë, dhe së fundmi miti është hedhur poshtë. Vezët përmbajnë një sasi të madhe të kolesterolit dhe nivelet e larta të kolesterolit në gjak rrisin rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës, por hulumtimet tregojnë se konsumimi i rregullt i vezëve nuk është i lidhur me rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës. Studimet […]

today31/08/2022

Art dhe Kulturë

“Hollyshit” me regji të Ilir Bokshit do të fillojë turne në Austri

Shfaqja teatrore ‘Hollyshit’ me regji të Ilir Bokshit do të nisë në shtator një turne shfaqesh në Austri, si pjesë e projektit ‘Kultura në turne’. Qëllimi i këtij projekti është të krijojë një itinerar udhëtimi dhe prezantimit të kulturës shqiptare, me fokus në krijimtarinë artistike bashkëkohore (skenike dhe pamore), në të gjitha shtetet federale të Austrisë. Qëllimi është që në Austri, si publikut shqiptar po ashtu edhe atij austriak dhe […]

today31/08/2022

Aktualitet

Ministria del me vendim të ri për çmimin e naftës

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka vendosur masa tjera mbrojtëse për produktet e naftës, raporton Express. Sipas vendimit të MINT, marzha tregtare maksimale e lejuar e shitjes me shumicë është 2 eurocentë për litër, derisa çmimi maksimal i lejuar i shitjes me pakicë është dymbëdhjetë eurocentë për litër. Në arsyetimin e këtij vendimi, thuhet se “MINT-i ka monitoruar tregun e produkteve të naftës dhe çmimet e furnizimit nga importi. […]

today31/08/2022

Teknologji

Çfarë ndryshimesh na presin në tregun e videolojërave?

E ardhmja sjell cross-play, pra mundësinë për të luajtur me lojtarë në konzola të ndryshme dhe lojëra të tjera që nuk do të jenë më ekskluzive për platforma speciale. Tregu i videolojërave të së ardhmes mund të jetë krejtësisht i ndryshëm nga situata që mbizotëron sot në atë treg. Luftërat e konzolave mund të bëhen një gjë e së kaluarës, si dhe PC-të e shtrenjtë të lojërave që nuk do […]

today31/08/2022

Aktualitet

Protestuesit me brohorima për Kurtin: Duam veprime, jo statuse në Facebook

“Duam veprime jo statuse”, kjo është thirrja para zyrës së kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit. Protesta nisi te sheshi “Zahir Pajaziti”, vazhdoi te Ministria e Drejtësisë, më pas te Kuvendi e te kryeministria. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkruar të hënën për rastin e 11 vjeçares. Ashtu kanë vepruar edhe presidentja dhe ministrat e Qeverisë. Por protestuesit po kërkojnë që të ketë veprime e jo statuse në rrjetet sociale. /Express […]

today31/08/2022

Aktualitet

“Boll më, nuk durojmë”, protestuesit mbushin rrugët e Prishtinës

Qytetarë të shumë janë mbledhur po protestojnë në Prishtinë kundër dhunës së grave dhe vajzave. Kjo protestë është organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist me kërkesat mbrojtje dhe siguri nga shteti për vajzat dhe gratë. Në këtë aktivitet po marrin pjesë edhe fytyra publike e pjesëtarë të shoqërisë civile. Nën brohoritjen “Kërkojmë mbrojtje për vajzat dhe gratë”, po kërkohet dënime meritore për të gjithë përdhunuesit e vajzave dhe […]

today31/08/2022

0%