play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art dhe Kulturë

Koncert spektakolar i Rona Nishliu dhe New Big Band në Mitrovicë

today30/12/2022

Background
share close

Rona Nishliu & the New Big Band, me programin e aranzhuar nga profesionistët më të shquar nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia, ngrohën zemrat e audiencës mitrovicase me koncertin e fundit të këtij viti, duke kujtuar me mallëngjim traditën e pasur muzikore të këtij qyteti, e duke festuar mu në të njejtën sallë, në frymën e disa dekadave më parë.

Disa nga këngët e aranzhuara enkas për këtë koncert e të performuara nga Rona Nishliu ishin: “Loçkë” nga TNT, “Më lehtë pa dhimbje” nga Muharrem Qena, “Moj e mira te pojata” nga MAK, dedikim Haki Misinit dhe Mehmet Tupella, si dhe “A ka arsy” me Bim Bimma, ndërsa kënga ikonë “Suus” duke qenë se u përformua për herë të parë në Kosovë pas festivalit të Eurosong, u pritë me shumë ovacione nga audienca në sallë.

Ky aktivitet është organizuar nga 7Arte në kuadër të programit të sivjetëm të Green Fest-XII, dhe se i njejti është përkrahur financiarisht nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport, si dhe DKRS-Komuna e Mitrovicës. Fotografitë: Majlinda Hoxha. /KultPlus.com

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%