play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: June 2023

263 Results / Page 1 of 30

Background

Kuriozitete

Njerëzit pozitiv bëjnë këto tri gjëra të thjeshta për të ruajtur lumturinë!

Është kaq e thjeshtë, por qenia njerëzore preferon ta ndërlikojë konceptin e lumturisë Nëse jeni duke kaluar një periudhë të vështirë, hidhini një sy këtyre zakoneve të njerëzve pozitiv që mund t’i bëjë kushdo! 1. Dëgjojnë muzikë Asnjëherë mos e nënvlerësoni efektin pozitiv që muzika ka. Të dëgjosh muzikë të hareshme lehtëson dhimbjen, i ndihmon njerëzit të shkojnë më mirë dhe madje mund të na ndihmojë të ruajmë informacionin që […]

today30/06/2023

Sociale

Rregullat martesore të cilat duhet të thyhen

Të gjithë ne para se të martoheshim kemi marrë këshilla të mira për një martesë të suksesshme nga nënat dhe gjyshet tona. Megjithatë, a janë këto këshilla me të vërtetë të dobishme dhe a duhet t’i respektojmë ato verbërisht? Në vijim ju sjellim disa “rregulla martesore” për të cilat shumë revista femrash konsiderojnë se mund të thyhen lirisht. Njëra nga këshillat e cila është po aq e vjetër sa edhe […]

today30/06/2023

Aktualitet

Krasniqi: Kurti po e izolon Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti duke thënë se po e izolon vendin nga jashtë, ndërsa po e keqqeverisë nga brenda. Sipas tij, paralajmërimet për sanksione nga Bashkimi Evropian janë si pasojë e një qeverie aventuriere, “e cila ka zgjedhur konfrontimin me aleatë, pas dështimit në çdo sektor përmes qeverisjes jokompetente”. Tutje, Krasniqi ka thënë se me veprimet e tij, Kurti po e […]

today30/06/2023

Aktualitet

Franca pezullon të gjitha linjat e autobusëve dhe tramvajit mes trazirave

Franca do të pezullojë të gjitha linjat e autobusëve dhe tramvajit në mes të trazirave të vazhdueshme për të shtënat e policisë. Protestat e dhunshme po përhapen në të gjithë Francën pasi një 17-vjeçar u qëllua nga policia gjatë një ndalimi në periferi të Parisit, Nanterre, të martën, shkruan Skyneës, transmeton Klankosova.tv. Pas kësaj, njerëzit kanë dalë në rrugë për tre net radhazi për të protestuar, duke djegur makina dhe […]

today30/06/2023

Aktualitet

Ambasada e Francës: S’jemi konsultuar nga Qeveria Kurti për shpalljen e organizatave si terroriste

Ambasada e Francës në Kosovë ka thënë se nuk është konsultuar dhe as informuar nga Qeveria e Kosovës për vendimin për shpalljen e organizatave “Mbrojtja Civile” dhe “Brigada e veriut” si organizata terroriste. Në një përgjigje për Klankosova.tv kjo ambasadë ka ripërsëritur planin trepikësh të Bashkimit Evropian për qetësimin e situatës në veri të Kosovës. “Ne as nuk jemi konsultuar dhe as nuk jemi informuar paraprakisht për vendimin e qeverisë […]

today30/06/2023

Teknologji

Draft rregullat e BE-së për inteligjencën artificiale mund të dëmtojnë Evropën

Ligji i propozuar nga BE mbi inteligjencën artificiale mund të rrezikonte konkurrencën dhe sovranitetin e teknogjisë në Evropë, kjo sipas një letre të hapur të nënshkruar nga mbi 160 udhëheqës të kompanive nga Renault e deri tek Meta. Ligjvënësit e BE-së u morën vesh për të vendosur disa draft rregulla këtë vit, ku sisteme sikurse ChatGPT do të duhej të zbulonin përmbajtjet e gjeneruara nga inteligjenca artificiale, të ndihmojnë në […]

today30/06/2023

Kuriozitete

Konkursi për punëtor në varreza e bëri tërë Serbinë të habitet: Kërkojmë një person të komunikueshëm për të punuar në një mjedis pozitiv

Në faqen zyrtare të “JKP Gornji Milanovac” nga Serbia është shfaqur një konkurs për vend të lirë pune, që i ka bërë shumë të qeshin dhe është bërë hit në rrjetet sociale. Në pamje të parë, reklama dukej krejtësisht normale, derisa arrihet në pjesën ku thuhet se kërkohet një person “komunikues” dhe se ambienti është “pozitiv”, dhe konkursi ishte për një punëtor që do të punonte në “varreza”, transmeton Telegrafi. […]

today30/06/2023

Show Biz

Si arriti Rita Ora të humbasë 5 kilogramët e tepërt?

Nëse dëshironi një trup të tonifikuar, është e nevojshme të rregulloni ushqimin tuaj dhe të bëni një aktivitet fizik serioz Rita Ora e ka sjellë trupin e saj në përmasa perfekte vitin e fundit. Kjo është arsyeja pse ajo nuk e humb rastin të tregojë barkun e tonifikuar. Këngëtarja dhe aktorja luftoi për vite me 5 kilogramë të tepërt dhe pavarësisht dietës dhe ushtrimeve, assesi nuk mund ta largonte atë […]

today30/06/2023

Show Biz

Kim Kardashian krahasohet me Monica Belluccin për shkak të ballinës së Vogue

Ylli televiziv, Kim Kardashian, është fytyra e kopertinës së edicionit italian të revistës Vogue për muajin korrik dhe për shkak të fotografive, shumëkush e krahason me Monica Bellucin. Bukuroshja është fotografuar nga fotografi i modës Rafael Pavarotti, ndërsa për veshjet e saj është kujdesur Ibrahim Kamara. Ky fotosesion – duke marrë parasysh imazhet bardh e zi, flokët, grimin dhe përshtypjen e përgjithshme – sjell në mendje aktoren italiane. Duke pozuar […]

today30/06/2023

0%