play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: May 2023

273 Results / Page 1 of 31

Background

Art dhe Kulturë

Sonte në TTK jepet premiera ‘Udhëtim i gjatë drejt natës’

Sonte në Teatrin Kombëtar të Kosovës do të shfaqet premiera “Udhëtim i gjatë drejt natës”, i regjisores, Iliriana Arifi, shkruan KultPlus. Në këtë shfaqje e cila sonte vjen premierë në Teatrin Kombëtar, luajnë aktorët: Ernest Malazogu, Arta Selimi, Allmir Suhodolli, Don Shala dhe Florie Bajoku. Kjo shfaqje ndriçon rrugën drejt shërimit dhe ofron një mesazh të fuqishëm shprese në mes të netëve më të errëta. Shfaqja sontë fillon në ora […]

today31/05/2023

Show Biz

Zbulohen detajet e funeralit të ikonës së muzikës, Tina Turner

Detajet e funeralit të Tina Turner janë zbuluar, me këngëtaren legjendare që ka lënë amanet një ceremoni private. Krijuesja e hitit “What’s Love Got to Do With It” vdiq në shtëpinë e saj në Zvicër më 24 maj në moshën 83-vjeçare, pasi u përball me komplikacionet nga kanceri dhe transplantin e veshkave. Homazhe të shumta u bënë nga komuniteti i muzikës dhe artit në tërësi përfshirë: Beyonce, Dolly Parton dhe […]

today31/05/2023

Aktualitet

BE-ja planifikon të rrisë bashkëpunimin ekonomik me Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Evropian (BE) planifikon të sjellë Ballkanin Perëndimor më afër tregut të bllokut, të thellojë integrimin ekonomik dhe të rrisë fondet e ofruara për vendet e rajonit. Presidentja e Komisionit Evropian (KE), Ursula von der Leyen duke folur në Forumin Global të Sigurisë në Bratislavë (GLOBSEC) është shprehur se është përgatitur një plan të ri që përshpejton anëtarësimit e rajonit në BE. “Plani i rritjes që ne propozojmë sot është […]

today31/05/2023

Shëndetsi

Pse është ide e mirë larja e fytyrës me ujë të gazuar?

Ka përfitime të shumta larja e fytyrës me ujë të gazuar. Është një praktikë e rregullt në Japoni Përdorimi i ujit të gazuar si pjesë e trajtimit të pastrimit të fytyrës dhe vënia e së njëjtës maskë për fytyrë dhe tonerët është praktikë e zakonshme në Japoni dhe Kore, por pothuajse ka filluar të përhapet edhe në pjesët e tjera të botës. Uji i gazuar përmban këto cilësi përfituese: Përmban […]

today31/05/2023

Aktualitet

Gjykata u cakton një muaj paraburgim dy serbëve të arrestuar të hënën në veri

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special u ka caktuar nga një muaj paraburgim dy serbëve të arrestuar të hënën në veri, pas incidenteve që ndodhën në Zveçan. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga ana e Gjykatës Themelore në Prishtinë. “Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës së paraburgimit kundër të […]

today31/05/2023

Aktualitet

Po hapet CineStar Megaplex, kinemaja më e madhe dhe më moderne në Evropën Juglindore

CineStar Megaplex, kinemaja më moderne dhe më e madhe në Evropën Juglindore, hap dyert për shumë adhurues të filmit të premten më 2 qershor në orën 15:00 në Prishtina Mall. Me 15 sallat e saj, CineStar Megaplex është e vetmja kinema në Kosovë që ofronë një repertor shumë të pasur filmash që do të kënaq edhe vizitorët më të përpiktë. Oferta e madhe treditore 1+1 gratis, nga e premtja 2 […]

today31/05/2023

Aktualitet

Protesta në Zveçan: Pjesëtari i KFOR-it mbi autoblindën e Policisë së Kosovës

Protesta e serbëve në Zveçan është duke vazhduar që nga orët e hershme të mëngjesit. Deri më tani, protesta po rrjedhë e qetë ndonëse ka një numër të madh të protestuesve. KFOR-i po vazhdon të jetë në vijën e parë duke ngritur kordonin për të siguruar objektin e Komunës brenda të cilit ka pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Në një moment, njëri nga pjesëtarët e KFOR-it është parë mbi autoblindën […]

today31/05/2023

Aktualitet

Policia e Kosovës jep detajet e fundit rreth situatës në veri, ka një kërkesë për qytetarët atje

Policia e Kosovës ka dalë me një komunikatë të re rreth situatës në veri të vendit. Policia mes tjerash fton qytetarët që të kenë vëmendje dhe kujdes të shtuar, që të protestojnë në mënyrë të qetë dhe të mos bien pre e provokimeve të mundshme, të çfarëdo natyre qofshin ato. Komunikata e plotë: Policia e Kosovës, duke njohur të drejtën për tubime publike përmes protestës paqësore, sipas detyrës zyrtare, edhe […]

today31/05/2023

Aktualitet

Kurti: Së pari tërheqja e bandave, pastaj ulja e numrit të policëve dhe normalizimi i veriut

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se rrugëdaljen nga tensionet në veri e sheh në një “hekurudhë të drejtë me dy binarë”. Sipas tij, fillimisht duhet të tërhiqen huliganët nga rrugët e pastaj të ulet numri i policisë së pranishme në veri, dhe në të njëjtën kohë të avancohet me implementimin e marrëveshjes. “Po punojmë shumë të gjejmë rrugëdaljen. S’duhet të jetë hekurudhë e lakuar, por me dy binarë. E para […]

today31/05/2023

0%