play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

346 Results / Page 1 of 39

Background

Show Biz

Bebe Rexha takohet me grimerin e Kim Kardashianit – Mario Dedivanoviç

Marka “Makeup by Mario” e shqiptarit Mario Dedivanoviç ka marrë kapitalin e parë jashtë, duke siguruar një investim të vogël prej 40 milionë dollarësh nga “Provenance” dhe “Silas Capital”, të cilat e kanë vlerësuar markën e makijazhit në mbi 200 milionë dollarë. Mario Dedivanoviç, një ish-anëtar i grupit të “Sephora”, lansoi markën e tij të kozmetikës me emrin “Alicia Valencia”, tani presidentja globale e markës, në tetor 2020. Marka u […]

today26/01/2023

Show Biz

Publikohet lista me 10 meshkujt më të bukur sipas shkencës për vitin 2023, Rege-Jean Page është burri më i pashëm në botë

Ylli i serialit “Bridgerton”, Rege-Jean Page është kurorëzuar si mashkulli më i pashëm në botë, sipas kërkimeve të lashta shkencore. Aktori 34-vjeçar, i cili luante rolin e Simon Basset, Dukën e Hastings në serialin hit të Netflix, u zbulua se ishte 93.65 për qind i përsosur në raportin e artë grek të Beauty Phi, i cili mat përsosmërinë fizike, shkruan DailyMail. Ylli i “Men In Black”, Chris Hemsworth ishte i […]

today26/01/2023

Show Biz

Madona shtyn filmin e saj biografik një javë pasi njoftoi turneun botëror

Madona shtyn filmin e saj biografik një javë pasi njoftoi turneun Filmi biografik i Madonës e cila prej dy vitesh po punonte për të sjellë një film për jetën e saj është pezulluar për një kohë të pacaktuar. Lajmi se ikona e muzikës pop e ka shtyrë realizimin e tij, vjen një javë pasi ajo njoftoi turneun botëror, duke hedhur dyshime mbi të ardhmen e filmit. Burimet thonë se ajo […]

today26/01/2023

Show Biz

Pique publikon foton e parë me të dashurën e re

Gerard Pique bëri goditjen e fundit në ndarjen e tij të turbullt nga Shakira të mërkurën teksa zyrtarizoi në Instagram lidhjen me të dashurën Clara Chia. Futbollisti, 35 vjeç, i cili u nda nga këngëtarja, 45 vjeçe, në qershor 2022 pas një romance 12-vjeçare dhe mes akuzave për tradhëti, publikoi një foto  me dashurinë e tij të re, 23 vjeccaren, në një selfie të lumtur - e cila mblodhi shpejt […]

today26/01/2023

Show Biz

85 vite nga lindja e këngëtares Etta James, ky është hiti i saj i paharrueshëm (VIDEO)

Sot në 85 vjetorin e lindjes përkujtohet këngëtarja amerikane, Etta James, shkruan KultPlus. Veç muzikës dhe zërit të mrekullueshëm, emocioneve që u fali mijëra fansave, jeta e saj u shoqërua nga alkooli dhe droga, që shpesh i rrezikuan jetën, por dhe vendosën disa herë përballë me ligjin. James nisi karrierën në vitin 1950, kur ishte vetëm 14 vjeç me këngën “The Creolettes”, kënduar bashkë me dy këngëtare të tjera. Suksesi […]

today25/01/2023

Kuriozitete

Vila luksoze ku u xhirua dokumentari i Netflix nuk i përket princit Harry dhe Meghan

6 dhoma gjumi, 7 banjo, palestër, teatër, bar, bibliotekë, sallë lojërash, pishinë, një guest house, garazh për 5 makina, kopsht perimesh, agrume, lëndinë që e kanë zili edhe kopshtarët e Wimbledon dhe madje edhe një kotec pulash për vezë të freskëta. Kjo është vila luksoze në Montecito, dy hapa nga qendra e Santa Barbara-s në Kaliforni, ku u filmua seriali dokumentar mbi princin Harry dhe Meghan i transmetuar në Netflix. […]

today25/01/2023

Show Biz

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë. Portugezi u largua nga Manchester United në nëntor, gjersa aktualisht është duke luajtur për Al-Nassr në Arabinë Saudite. Ronaldo është bërë personi i parë që ka arritur 500 milionë ndjekës në Instagram, duke e bërë atë personin më të njohur në botë. Megjithatë një studim nga Livefootballtickets.com zbulon se ylli […]

today25/01/2023

Show Biz

Dua Lipa bashkëprezantuese e “Met Gala”

Dua Lipa, Penélope Cruz, Michaela Coel dhe Roger Federer, janë prezantuesit e Met Gala për vitin 2023. Ka qenë revista prestigjioze “Vogue” që ka zbuluar personazhet mikpritës të kësaj mbrwmjeje të rëndësishme bamirësie. Këtë e ka konfirmuar më vonë edhe artistja shqiptare në profilin e saj të Instagramit duke shkruar se është e emocionuar që të njoftojë se është një nga bashkëprezantuesit e Met Gala 2023. Ngjarja e modës që […]

today24/01/2023

Show Biz

Rikthehet Jehona Sopi, sjell këngën e re “A na i more”

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Jehona Sopi, është rikthyer me këngë të re. “A na i more” titullohet projekti i radhës i artistes, të cilin e ka sjell të kompletuar edhe me videoklip. Me një tekst të ndjerë të shkruar nga Aida Baraku dhe muzikë të Armend Rexhepagiqit, kjo këngë besohet se do të pritet mirë edhe nga publiku. Orkestrimin e projektit e ka bërë Fatjon Miftari me video të realizuar […]

today24/01/2023

0%