play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sociale

222 Results / Page 1 of 25

Background

Aktualitet

Publikohet agjenda shtetërore për shënimin e 25 vjetorit të Çlirimit të Kosovës

Sapo është bërë publike agjenda shtetërore për shënimin e 25 vjetorit të Çlirimit të Kosovës, dhe po sipas kësaj agjende aktivitete të ndryshme kulturore dhe pritje shtetërore do të fillojnë prej 8 qershor e do të zgjasin deri më 21 qershor, shkruan KultPlus. Ky manifestim do të nisë me koncertin e këngëtares së njohur Shkurte Fejza e cila njëherit shënon edhe 50-të vjetorin e karrierës së saj, për të vazhduar […]

today29/05/2024

Aktualitet

Hyn në fuqi marrëveshja, Shqipëria dhe Kosova heqin kontrollet në kufij për nëntë muaj

Prej ditës së sotme (e mërkurë), ka hyrë në fuqi zbatimi i marrëveshjes, sipas të cilit, qytetarët e Shqipërisë dhe të Kosovës do të kalojnë përmes pikës kufitare të përbashkët Shqipëri-Kosovë me procedura të shpejtuara, përgjatë nëntë muajve të vitit dhe në fundjavat e festave. Më herët, kjo periudhë e lehtësimit të lëvizjes ishte në 4 muajt e verës. Qytetarët e Kosovës që kanë zgjedhur të udhëtojnë sot thonë se […]

today01/05/2024

Aktualitet

Policia e Kosovës sqaron se pse vendosi kamera në katër komunat veriore

Policia e Kosovës dhe Agjencia për Informim dhe Privatësi kanë bërë të ditur se është vendosur sistemi i vëzhgimit me kamerë në katër komunat e pjesës veriore të Kosovës. Përmes një njoftimi bëhet e ditur se Policia e Kosovës është e autorizuar të bëjë vëzhgim parandalues të vendit publik, duke përdorë pajisje për incizime video-akustike. “Si dhe pajisje fotografike për t’i vëzhguar vendet publike ku në të kaluarën shpesh janë […]

today30/04/2024

Aktualitet

Termokos vazhdon furnizimin me ngrohje

Ndërmarrja Publike “Termokos” ka njoftuar të gjithë konsumatorët se është zgjatur furnizimin me ngrohje për shkak të paralajmërimeve për rënie të temperaturave. “NP “Termokos” SH.A. njofton gjithë konsumatorët, se ndonëse sot ka qenë afati i zakonshëm ligjor për përfundimin e sezonit ngrohës 2023/2024, pas paralajmërimeve dhe konsultimeve me Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës për rënie të temperaturave ditëve të ardhshme, do të vazhdojë furnizimi me ngrohje edhe më tutje”, thuhet në […]

today15/04/2024

Sociale

Rregullohet problemi me ndriçim publik në dy lagje të Prishtinës

Komuna e Prishtinës ka rregulluar problemin që ka qenë me ndriçim publik në dy lagje. Problemet janë rregulluar pas ankesave të qytetarëve në platformën “Ndreqe.com”, transmeton Telegrafi. Gati për aventura në borë? Koleksioni ‘Ski&Outdoor’ është këtu!Nuk po bindet për kontratë të re, City i cakton çmimin e largimit De BruynesBritania e Madhe pritet të goditet nga stuhia e dhjetëPorsche dhe Cadillac prezantojnë versionet e reja elektrike​Vrasja e 18-vjeçarit, Bulliqi: Ky […]

today22/01/2024

Ekonomi

Rregullorja e re e “Prishtina Parking”, rreth 2 mijë qytetarë do të rimbursohen

“Prishtina Parking” do të implementojë rregulloren e re të parkimit që nga 22 janari i këtij viti. Kjo ndërmarrje ka njoftuar se si rezultat i hyrjes në fuqi të rregullores së re, do të rimbursojë 1 mijë e 862 qytetarë të cilët janë në parapagim në vlerë prej 44 mijë e 130 euro. Furnizimi i Kosovës me “Javelin” nervozon rusët, Zakharova: Rrezik për destabilizimRregullorja e re e “Prishtina Parking”, rreth […]

today17/01/2024

Aktualitet

10 mijë udhëtarë më shumë se vitin e kaluar në tri ditët e para të janarit në Aeroportin e Prishtinës

Në tri ditët e para të janarit të këtij viti përmes Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” kanë udhëtuar mbi 10 mijë udhëtarë më shumë, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit kaluar. Kështu ka bërë të ditur në një prononcim për Telegrafin, zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara. “Në tri ditët e para të janarit 2023 përmes Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ kanë udhëtuar gjithsej 20 mijë e 163 udhëtarë. […]

today04/01/2024

Aktualitet

Aktakuzë ndaj 23 policëve që mbikëqyrin kufirin me Shqipërinë, lejuan të hyjnë në Kosovë persona pa u verifikuar

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër njëzet e tre (23) zyrtarëve policorë të Stacionit Policor për Mbikëqyrje të Kufirit ‘’Qafë Morinë’’, në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare. Prokuroria njofton se ekziston dyshimi se ata kanë kryer veprën penale ‘’Marrja e ryshfetit’’ e sanksionuar me nenin 421 të Kodit Penal dhe ‘’Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit […]

today26/12/2023

Bota

Sarajeva, qyteti me ajrin më të ndotur në botë, Prishtina në vendin e 20-të

Kryeqyteti i Bosnje – Hercegovinës, Sarajeva, është në krye të listës së qyteteve me ajrin më të ndotur në botë, sipas të dhënave të platformës AirVisual, e cila mbledh informacione nga stacionet matëse në gjithë botën. Pas Sarajevës renditet qyteti Lahore në Pakistan, Kolkota në Indi dhe Beogradi i Serbisë. Prishtina renditet në vendin e 20-të, ndonëse në orët e paradites ka qenë në vendin e 12-të. Shkupi është në […]

today19/12/2023

0%