play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: September 2023

309 Results / Page 1 of 35

Background

Shëndetsi

Pse nuk rekomandohet të konsumoni më shumë se një arrë braziliane në ditë

Është fakt se shumica e arrave janë jashtëzakonisht të mira për shëndetin. Sidoqoftë, duhet të kufizoni konsumin e arrave braziliane në vetëm një në ditë. Pse është kështu? Gjegjësisht, arrat braziliane vijnë nga pyjet tropikale të Amazonës, ku përqindja e selenit në tokë është jashtëzakonisht e lartë. Për këtë arsye, ato përmbajnë rreth 400 herë më shumë selen se çdo ushqim tjetër. Seleni është një element thelbësor që ka një […]

today29/09/2023

Shëndetsi

Koha e duhur për të pirë ujë me limon

Uji me limon në mëngjes është një mënyrë shumë e mirë për ta nisur ditën plot me ushqyes dhe vitamina. Por, uji me limon nuk ka përse të pihet vetëm në mëngjes, sipas ekspertëve të ushqyerjes së shëndetshme. Uji është i dobishëm për çdo qelizë të trupit dhe ka efekt pastrues për organizmin, transmeton AgroWeb.org. Nëse e pasuroni me lëng limoni, uji do të ketë më shumë alkalinë. Që do […]

today29/09/2023

Shëndetsi

Nuk flini natën? 4 ushqimet që duhen shmangur

Nëse keni vështirësi që të flini natën, ndoshta fajin e ka ushqimi që konsumoni në darkë. Nutricionistja britanike, Cheryl Lythgoe, ka zbuluar 4 ushqimet që duhet t’i shmangni patjetër nëse doni të bëni një gjumë të mirë. Patate të skuqura – Nuk shtyhet seriali i preferuar pa diçka për të ngrënë. Një nga ushqimet më të zakonshme janë patatet e skuqura. Por, sipas ekspertëve, patatet me kripë na bëjnë më […]

today29/09/2023

Shëndetsi

Kujdesi për të cilin lëkura juaj ka nevojë në stinën e vjeshtës

Hapi i parë: pastrimi i dyfishtë që është i mirë për të gjithë “Kujdesi i mirë i lëkurës fillon me pastrimin – e bën menjëherë të qartë dermatologu – Në këtë periudhë është e lehtë të krijohen njolla, si në fytyrë ashtu edhe në trup, të cilat nuk janë gjë tjetër veçse mbetje rrezitëse, këto janë qeliza të gjendjes me brirë. që ruajnë ende melaninën”. Vitet e fundit është folur […]

today29/09/2023

Teknologji

Richard Mille sjell orë të reja, raportohet se kushtojnë 194 mijë euro

Richard Mille sapo ka nxjerrë tre variante të reja RM 07-01 me ngjyra qeramike dhe të gjalla. Me këtë koleksion, marka dëshiron të ruajë atmosferën verore edhe pse zyrtarisht kemi hyrë në vjeshtë. Koleksioni merr frymëzim nga lëvizja italiane e artit dhe arkitekturës Memphis Design të viteve 1980. Orët vijnë në ngjyrat: Blush Pink, Lavender Pink dhe Powder Blue. Ka mekanizëm të automatizuar të orës, minutave dhe gjeometri të rregullueshme […]

today29/09/2023

Aktualitet

MASHT: Janë kryer pagesat për 97% të aplikuesve për subvencionimin e librave shkollor

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se janë verifikuar dhe proceduar pagesat për 97% të prindërve që kanë aplikuar për subvencionimin e librave dhe materialeve shkollore, shkruan Gazeta Express. Në njoftim poashtu bëhet e ditur se tani lejohet aplikimi për fëmijët që ende nuk i kanë mbushur gjashtë vjet. “Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), njofton se deri sot nga platforma eKosova kemi pranuar 191.483 aplikime […]

today29/09/2023

Show Biz

PriVocalFest po sjell edicionin e gjashtë, artistë vendorë e ndërkombëtarë pjesë e programit

PriVocalFest tash e gjashtë vite me radhë mbetet një ngjarje e veçantë që krijon një platformë të mrekullueshme për artistët e muzikës vokale, duke ndarë zërat e tyre me audiencën dhe për të ndërthurur emocionet me muzikën; duke zgjeruar horizontet, për të arritur nëpër kufijtë e muzikës dhe për të promovuar artistët e rinj dhe kulturën në mënyra të reja dhe inovative. PrIVocalFest është ngjarje që sjell së bashku artistë […]

today29/09/2023

Show Biz

Spotify nuk do të ndalojë muzikën e krijuar nga AI

Shefi i Spotify thotë se nuk ka plane të ndalojë plotësisht përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale nga platforma e transmetimit të muzikës. Në fillim të këtij viti, platforma nxori një këngë me zërat e imtituar me AI të interpretuesve Drake dhe The Weeknd. Daniel Ek i tha BBC-së se kishte përdorime të vlefshme të teknologjisë në krijimin e muzikës – por AI nuk duhet të përdoret për të imituar […]

today29/09/2023

Aktualitet

Për herë të parë do të organizohet Panairi i Librit për Fëmijë

Për herë të parë do të organizohet Panairi i Librit për fëmijë, shkruan KultPlus. Organizata ETEA, njofton se është e gatshme të organizojë ngjarjen kulturore për fëmijë, panairin e librit, që do të fillojë më 4 tetor. Hapja e tij do të bëhet në Amfiteatrin e Sheshit “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, me fillim nga ora 12:00. “A jeeeni gaaati për një aventurë magjike në ngjarjen më të re kulturore që ju […]

today29/09/2023

0%