play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: June 2022

552 Results / Page 1 of 62

Background

Art dhe Kulturë

Cameron Diaz rikthehet në skenën e filmit

Pas tetë vitesh pauze nga skena e filmit, Cameron Diaz do të paraqitet sërish me një rol të ri. Ajo në vitin 2018 jka njoftuar se po pensionohej nga Hollywood, por vendosi të luajë në filmin e ri të Netflix “Back in Action”, bashkë me Jamie Foxx. Të dy aktorët në vitin 2014 janë paraqitur me role në filmin “Annie”, që ishte paraqitja e fundit e Diaz në një film. […]

today30/06/2022

Show Biz

Kim Kardashian merr vëmendjen me veshjen e argjendtë rrugëve të Los Angelesit

Kim Kardashian tregoi kornizën e saj jashtëzakonisht të hollë e veshur me një veshje argjendi të ngushtë, e cila e tregoi atë në avantazhin e plotë për një set fotografish në Los Angeles këtë javë. 41-vjeçarja kishte veshur një kostum të ngushtë dhe theksoi mesin e saj jashtëzakonisht të sheshtë, shkruan DailyMail. Duke theksuar tiparet e saj të trupit të lakueshëm, superylli i kishte lënë në valë të lirshme flokët […]

today30/06/2022

Sport

Laura Fazliu fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Xhudistja jonë, Laura Fazliu ka arritur të fitojë medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” që po mbahen në Algjeri. Kosova ka fituar edhe një medalje në “Oran 2022”, duke dërguar në katër numrin e tyre. Është xhudistja e re, Laura Fazliu, e cila ka arritur të triumfoj në finale dhe të fitojë medaljen e artë në kategorinë deri në 63 kilogramë. Laura në finale arriti të mposht me […]

today30/06/2022

Aktualitet

Euro bie nën nivelin e frangut zviceran

Euro është tregtuar të enjten (sot) nën normën e deritashme dhe kushtoi 0,997 CHF. Pasi Banka Kombëtare e Zvicrës rriti befasisht normat e interesit dy javë më parë dhe nuk e përshkroi më frangun si të vlerësuar lartë, pjesëmarrësit e tregut thanë se ishte vetëm çështje kohe kur euro do të binte nën pikën e barazisë ndaj frangut, transmeton albinfo.ch. “Për sa kohë që Banka Qendrore Europiane reagon me ritmin […]

today30/06/2022

Bota

Erdogan kërcënon Finlandën dhe Suedinë: Mbajeni premtimin ose nuk ka NATO

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot në samitin e NATO-s në Madrid se Suedia dhe Finlanda duhet të përmbushin premtimet që i kanë dhënë Turqisë. Nëse nuk i përmbushin premtimet që i dhanë shtetit turk me të cilën u hoq vetoja për kandidaturat e tyre për anëtarësim në NATO, parlamenti nuk do ta ratifikojë atë dokument. Erdogan deklaroi se dy vendet nordike duhet të zbatojnë reformat legjislative sa më […]

today30/06/2022

Aktualitet

Ngritja e çmimeve, deklarohet Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të enjten në Kuvendin e Kosovës se shtrenjtimi i çmimeve është i importuar. “Në këtë situatë Ne si Qeveri s’kemi kontrolle”, ka thënë Kurti referuar “zhinxhirit të tregjeve ndërkombëtare”. Ai ka thënë se si si ekzekutiv janë përpjekur që të parandalojnë presionet inflacionare të brendshme. Ka përmendur ndarjen e 100 milionë eurove për furnizim me energji elektrike, në kohën kur kishte reduktime të […]

today30/06/2022

Aktualitet

Komisioni për Punë të Jashtme: S’mund të ketë udhërrëfyes të ri, vizat duhet të hiqen

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Komisioni për Integrim Evropian i Kuvendit të Kosovës, përmes një deklarate të përbashkët, e kanë quajtur të dëmshëm tendencën që liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës të diskutohet jashtë vendimit të Komisionit Evropian të vitit 2018, ku është konkluduar se Kosova ka përmbushur kushtet dhe kriteret për heqjen e regjimit të vizave. Më 27 qershor 2022 është mbajtur mbledhja e komisioneve ndërparlamentare “Politika […]

today30/06/2022

Shëndetsi

Sa ujë i duhet trupit tonë dhe për çfarë i duhet?

Njeriu mund të jetojë tri minuta pa oksigjen, 30 ditë pa ushqim, por vetëm tri ditë pa marrë lëngje, thotë rregulli i artë. Pa ujë në trupin e njeriut nuk funksionon asgjë. Trupi i një të sapolinduri përbëhet nga 80 përqind ujë. Kur plakemi, përmbajtja e ujit në trup ulet dhe arrin në rreth 60 përqind. Qelizat dhjamore përmbajnë më pak ujë se sa qelizat e tjera të trupit. Prandaj […]

today30/06/2022

Aktualitet

Prishtina vërshohet nga shiu – uji futet edhe nëpër lokale

Reshjet e shiut të entjen pasdite, kanë shkaktuar telashe në kryeqytet. Ndonëse nuk zgjatën shumë, reshjet shkaktuan puse me ujë, të cilat e bënë të pamundur kalimin e qytetarëve në pjesë të caktuara të qytetit. Në disa fotografi që janë dërguar në redaksinë e Telegrafit, shihen Rruga “B”, krejtësisht në ujë, lagjja Emshir, nënkalimi tek Stacioni i Autobusëve, rruga Muharrm Fejza, e shumë rrugë të tjera. Duhet theksuar se Prishtina […]

today30/06/2022

0%