play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: May 2024

171 Results / Page 1 of 19

Background

Aktualitet

Pianistja Lule Elezi me performancë në Poloni

Pas shumë paraqitjeve pianistike brenda dhe jashtë Kosovës, pianistja e njohur Lule Elezi së fundmi ka mbajtur një koncert solistik në ambientet e hapura të Pallatit Aristokrat Mbretëror, Mala Wies Palace, përcjell KultPlus. Këtë e ka bërë të ditur vetë ajo nëpërmjet një njoftimi të shpërndarë me ndjekësit në rrjetin social Facebook. ”Para një audience të mrekullueshme kisha përjetime të rralla gjatë momenteve kur performoja në piano, ku gjatë gjithë […]

today31/05/2024

Aktualitet

Sony do të blejë për 1 miliardë dollarë katalogun muzikor të grupit të famshëm Queen

Sony Music thuhet se është në bisedime për të blerë katalogun muzikor të grupit rock Queen, duke përfshirë hite si Bohemian Rhapsody, Radio Ga Ga dhe Another One Bites The Dust. Universal Music thuhet gjithashtu të jetë përfshirë, për shkak të marrëdhënies së gjatë të kompanisë me grupin, i cili nënshkroi me labelin britanik EMI në 1972 dhe mbeti me kompaninë pasi u ble nga Universal në 2011. Nëse grupi […]

today31/05/2024

Kuriozitete

Shtatë gjëra që ndoshta nuk i dinit për shenjat e gishtave

Duket interesante ideja se pse njerëzit kanë shenja gishtat dhe kjo nuk vlen vetëm në rastet kur doni të zhbllokoni një telefon apo kur policia kërkon të arrestojë ndonjë të shumëkërkuar Ja çfarë thotë shkenca për shenjat e gishtave dhe disa gjëra që ndoshta ju nuk i dinit: 1. Shenjat e gishtave kanë qenë me ju që para se të lindnit Ne e dimë se majat e gishtave tanë formohen […]

today31/05/2024

Kuriozitete

A e dini për çka mendon qeni juaj?

Të gjithëve na është e njohur që shikimi në të cilin në sytë e qenit shihet ndjenja e tij e fajit kur e grabit salsiçen nga tavolina, ose duket që ai është emocioni i vetëm të cilin e identifikojmë te miqtë tanë leshatakë Studimet kanë ardhur në përfundim që njerëzit mund të identifikojnë saktësisht gjithë spektrin e emocioneve te qentë, nga lëvizjet e buta deri te shprehja e fytyrës. Njerëzit […]

today31/05/2024

Kuriozitete

Funksioni sekret i trekëndëshave të vegjël në aeroplan, pak njerëz e dinë këtë

Nëse keni parë më nga afër kabinën e pasagjerëve të aeroplanit, mund të keni vënë re se ka trekëndësha të vizatuar në vende të caktuara. A keni menduar ndonjëherë se çfarë kuptimi kanë ato? Pjesa e brendshme e kabinës është e shënuar me trekëndësha të vegjël që mund të jenë të kuq ose të zi. Siç raporton, Travel Leisure, këta trekëndësh janë në linjë me krahët e aeroplanit dhe shërbejnë […]

today31/05/2024

Show Biz

Një tjetër fëmijë i Brad Pitt dhe Angelina Jolie-t heq dorë nga mbiemri i aktorit

Një tjetër fëmijë i Brad Pitt dhe Angelina Jolie-t po distanohet nga mbiemri që posedon aktori i njohur. Të hënën, Shiloh Jolie-Pitt bëri një kërkesë ligjore për ta hequr mbiemrin “Pitt” nga emri i saj, pikërisht në ditën kur mbushi 18 vjet. Ndonëse kërkesa për ndryshimin e emrit ende nuk është miratuar, emri i saj i ri do të jetë thjesht “Shiloh Jolie”. Lajmi vjen vetëm disa ditë pasi një […]

today31/05/2024

Aktualitet

Kombëtarja e Shqipërisë niset për përgatitje në Austri para fillimit të Euro 2024

Administrata e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) e ka përcjell ekipin dhe stafin e Kombëtares së Shqipërisë për nisjen e tyre në Austri, para fillimit të Euro 2024. Kombëtarja shqiptare mëngjesin e sotëm (e premte) mbylli përgatitjet në “Shtëpinë e Futbollit” dhe është gati për t’u nisur drejt Austrisë. Nën një atmosferë fantastike menjëherë pas përfundimit të stërvitjes, djemtë kuqezi përjetuan një emocion të veçantë. E gjithë administrata e FSHF-së […]

today31/05/2024

Aktualitet

Ja çfarë i bën trupit një filxhan kafe minutë pas minute

Për shumë prej nesh, kafeja e mëngjesit është një pjesë thelbësore e ritualit tonë të përditshëm. Por a keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj pas gllënjkës së parë? Ekspertët dhanë përgjigjen për këtë pyetje. Në dhjetë minutat e para Kafeja fillon të veprojë dhjetë minuta pas gllënjkës së parë. Dr. Duane Mellor, nga Shoqata Britanike e Dietave, pretendon se kjo pasqyron se sa shpejt kafeina absorbohet […]

today30/05/2024

Aktualitet

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Gluteni ka nam të keq: Gjithnjë e më shumë vetë nuk e durojnë dot këtë proteinë që gjendet tek gruri dhe drithëra të tjera. A duhet për këtë arsye që ushqimi të mos përmbajë fare gluten? Përgjigja është thjesht Jo Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat. të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të madhe të njerëzve gluteni u shijon shumë. Për të tjerët […]

today30/05/2024

0%