play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

443 Results / Page 1 of 50

Background

Aktualitet

Man United rrezikon seriozisht që t’i ndalohet pjesëmarrja në Ligën e Evropës

Manchester United mund t’i ndalohet e drejta për të garuar në Ligën e Evropës sezonin e ardhshëm, pavarësisht faktit se ata kanë fituar FA Cup. United dukej se nuk do të arrinte të siguronte futbollin evropian sezonin e ardhshëm pasi përfunduan në pozitën e tetë në Ligën Premier në sezonin 2023/2024. Kjo gjë ndryshoi pasi të besuarit e Ten Hag arritën që të mposhtin Manchester Cityn me rezultat 2-1 në […]

today27/05/2024

Aktualitet

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho ka publikuar listën preliminare me emrat e futbollistëve që ka grumbulluar për Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Kuqezinjtë kanë siguruar kualifikimin e dytë në Kampionatin Evropian, derisa ndodhen në Grupin B së bashku me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë. “Para se gjihtash dua të them se jam shumë krenar që kemi ardhur në këtë moment që do të shkojmë në Euro 2024. Dua t’i falënderojë të […]

today27/05/2024

Aktualitet

Hendbollistët kosovarë marrin pjesë në Kampionatin Mesdhetar në Turqi

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll (djemtë) do të ketë një tjetër kampionat të rëndësishëm e sfidues. Prej 5 deri më 12 maj në Ankara të Turqisë, Kombëtarja jonë do të paraqitet në Kampionatin Mesdhetar. Është ky Mesdhetari i 20-të rresht për hendbollistët e rinj. Kombëtaren tonë U18 e presin ndeshje të forta, që do të shërbejnë për rritjen e mëtejme të kësaj gjenerate premtuese. Kroacia, Franca, Iraku, Mali i […]

today23/04/2024

Sport

Zbulohet koha kur Real Madridi do ta njoftojë nënshkrimin e Mbappes

Mediat spanjolle kanë zbuluar kohën kur Real Madridi pritet të njoftojë zyrtarisht nënshkrimin e sulmuesit francez, Kylian Mbappe. Sulmuesi francez do t’i bashkohet Real Madridit si transferim i lirë, duke e lënë Paris Saint-Germain pas skadimit të kontratës. Sipas mediumit Relevo, marrëveshja që sjell Mbappen në Real Madrid është kryer tashmë dhe ka mbetur vetëm zyrtarizimi. Mbappe nuk ka nënshkruar kontratën me klubin mbretëror, por burime në Santiago Bernabeu thonë […]

today26/03/2024

Aktualitet

Kosova U19 e mbyll me humbje në Elite Round

Përfaqësuesja e Kosovës U19 ka pësuar humbje në ndeshjen e fundit të ‘Elite Round’ për Euro 2024. Dardanët e rinj u përballen me Slloveninë në duelin e tretë dhe pësuan humbje me rezultat 2-0. Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 40-të, kur Cuber Potocnik realizoi për 1-0 pas asistimit nga Lorbek duke kaluar sllovenët në epërsi. Vendasit realizuan golin e dytë tre minuta para fundit, ku shënues […]

today26/03/2024

Aktualitet

Fiona Kuka, vajza e Driton Kukës e 5-ta në Kupën Evropiane U18

Fiona Kuka, vajza e Driton Kukës, njërit prej trajnerëve më të mirë të xhudos në botë, këtë fundjavë u rendit e pesta në kategorinë deri 57 kg, në Kupën Evropiane të xhudos për kadetë të mbajtur në Antalya të Turqisë. Driton Kuka, babi e trajneri i saj është shprehur se Fiona e ka potencialin për suksese serioze duke bërë të ditur se gara ishte shumë e fortë ku morën pjesë […]

today04/03/2024

Aktualitet

Tre lojtarët shqiptarë në formacionin e javës në Superligën e Zvicrës

Donat Rrudhani, Mirlind Kryeziu dhe Amir Shaipi kanë shkëlqyer në fundjavën që lamë pas. Rrudhani ishte fantastik tek Lausanne, duke realizuar një gol, ndërsa u notua me 8.2 prej Sofa Score. Një paraqitje brilante pati edhe gardiani i Luganos (Shaipi), duke marrë notën 8.0. Paraqitje të mrekullueshme kishte edhe Kryeziu te Zurichu, që mori vlerësimin 7.6. Perfomancat e tyre të mira bënë që ata të kenë një vend në formacionin […]

today19/02/2024

Aktualitet

“Dardanët” e nisin kundër Rumanisë, ky është orari i plotë

Kombëtarja e Kosovës në futboll, tashmë ka mësuar kundërshtarët në Ligën e Kombeve. “Dardanët” janë në grup me Rumaninë, Qipron dhe njërën mes Lituanisë ose Gjibraltarit. Kombëtarja jonë ka mësuar orarin e plotë të gjashtë ndeshjeve që do t’i zhvillojë në Grupin 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve. Kosova fushatën e re në Ligën e Kombeve e nis ndaj Rumanisë, më 6 shtator nga ora 20:45. Me pas […]

today09/02/2024

Aktualitet

Lirika Deva nga Kosova, e 27-ta në Lojërat Olimpike për të rinj

Lirika Deva ka pasur një tjetër paraqitje të mirë në Lojërat Olimpike Dimërore për të “Rinj Gangwon 2024”, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës. Skitarja jonë zuri vendin e 27-të nga 79 garuese në disiplinën e sllallomit. Ajo la pas vetes 51 garuese, ku 34 dolën nga shtegu. Lirika mori edhe 118.95 pikë të FIS-it. Është ky rezultati më i mirë ndonjëherë për Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj. […]

today25/01/2024

0%