play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: March 2023

244 Results / Page 1 of 28

Background

Kuriozitete

134 vjet nga hapja e Kullës së Eiffel-it, kuriozitete interesante

Kulla e Eiffel-it, njihet si një objekt ikonë në mbarë botën, që poashtu është edhe monumenti i cili mban rekordin e vizitorëve me pagesë. Ajo është e ndërtuar në kryeqytetin francez, Paris, dhe është ideuar nga inxhinieri dhe projektuesi Gustav Eiffel, shkruan KultPlus.com Ndonëse Kulla Eiffel u kritikua nga artistët dhe intelektualët e kohës për dizajnin e saj, ajo është shëndrruar në një ikonë kulturore të Francës dhe një nga […]

today31/03/2023

Show Biz

Një brez i tërë fëmijësh e shohin ‘Friends’ si ofendues, thotë Jennifer Aniston

Aktorja Jennifer Aniston ka thënë se një gjeneratë e tërë fëmijësh tani i duket ofendues seriali ‘Friends’, tha Jennifer Aniston. Aktorja që bëri emër në sitcom-in e suksesshëm të viteve ’90 tha se puna në komedi është bërë gjithnjë e më e vështirë, pasi humoristët tani “nuk lejohen të tallen me jetën”. “Ka një brez të tërë njerëzish, fëmijë, të cilët tani po kthehen në episodet e Friends dhe i […]

today31/03/2023

Sport

Shtohen zërat për rikthimin e Messit te Barcelona

Futbollisti argjentinas Lionel Messi është afër rikthimit në Barcelonë këtë verë dhe për këtë ka shkrua edhe Fabrizio Romano, i cili lë të kuptohet se gjërat po shkojnë në atë drejtim dhe se gjithçka mund të zgjidhet shumë shpejt. Nënkryetari i klubit spanjoll, Rafa Yuste, foli publikisht për herë të parë për rikthimin e mundshëm të Leos dhe pranoi se tashmë ishin vendosur kontakte. “Ne jemi në kontakt me përfaqësuesit […]

today31/03/2023

Aktualitet

“Marshi për Drejtësi”, Walker: Do të doja të dielën të marshoja me ju

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës – në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së që po gjykohen nga Gjykata Speciale në Hagë. Walker është shprehur i lumtur që ky marsh ka marrë mbështetje nga skeptri i gjerë politik. “Mendoj se kjo është shumë mirë, shumë pozitive. Për këtë marshim do të […]

today31/03/2023

Kuriozitete

Si t’i hiqni njollat e domates nga rrobat: Është më e lehtë nga sa mendoni

Nëse keni njolla domateje në rrobat tuaja që nuk hiqen edhe pas disa larjeve, rrezet e diellit mund të jenë truku për t’i larguar ato. Heqja e njollave të domates ose salcës së domates mund të jetë një sfidë, por me një truk të shpërndarë në rrjetet sociale, mund të shmangni pastrimin e rrobave për një kohë të gjatë. Për t’i hequr njollat e domates, nuk do t’ju duhet të […]

today31/03/2023

Kuriozitete

10 gabime me aksesorët që ta fshehin bukurinë natyrale

Një aksesor mund të jetë një plotësues i shkëlqyer, por mund edhe të ketë efektin e kundërt dhe ta shkatërrojë look-un. Diçka mund të mos përputhet me veshjen, diçka tjetër nuk përputhet me fytyrën. Me disa këshilla të dobishme, mund t'i shmangni lehtësisht këto gabime dhe të nxirrni në pah veçoritë tuaja më të mira. Kur nuk merr parasysh dekoltetë Nëse jeni duke kërkuar për gjerdanin perfekt që përshtatet me […]

today31/03/2023

Show Biz

Si është të mbash në bark fëmijën e të famshmëve? Rrëfimi i një nëne surrogate

Phoenix Reum, lindur nga një surrogate për Paris Hilton dhe bashkëshortin e saj Carter, po shijon i lumtur sot krevatin e tij në rezidencën ekstravagante të familjes në një lagje të pasur të Los Anxhelosit. Por lindja nuk ishte e zakonshme — në vend që të kalonte vetë shtatzëninë, trashëgimtarja zgjodhi të gjente një zëvendësuese për të lindur djalin e saj. Arsyeja, thotë Paris, ishte pjesërisht frika e saj nga […]

today31/03/2023

Art dhe Kulturë

Filharmonia e Kosovës sonte performon në qytetin e Gjakovës

Sonte institucioni më i lartë i muzikës në vend, Filharmonia e Kosovës, do të performojë në qytetin e Gjakovës vepra nga kompozitorët Brahms, Weber dhe Dvorakv, shkruan KultPlus. Në rolin e solistit do të paraqitet klarinetisti Ardit Ibrahimi, përderisa koncerti do të dirigjohet nga Lirjona Sylejmani. Koncerti do të organizohet në Shtëpinë e Kulturës “Asim Vokshi në ora 20:00./KultPlus.com

today31/03/2023

Shëndetsi

Mëngjesi perfekt për çdo moshë

Çdo fazë e jetës kërkon një fokus me lëndë ushqyese të ndryshme, nga kalciumi dhe hekuri në fëmijëri deri te proteinat dhe omega 3 në vitet e arta. Katër dietologë tregojnë mëngjesin ideal për çdo fazë të jetës. Fëmijë i vogël (2 deri në 6 vjeç) Nutricionistja Marissa Meshulam tregon mëngjesin e përshtatshëm për fëmijët e kësaj moshe. Një vezë, copëtoni bukën e thekur në rripa, lyeni me pak avokado […]

today31/03/2023

0%