play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Trepça – Peja, derbi i xhiros së 26-të në Superligë

today17/03/2023

Background
share close

Në fundjavë zhvillohet xhiroja e 26-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Sfida kryesore apo derbi i kësaj jave do të zhvillohet të dielën mes Trepcës dhe Pejës. Dy skuadrat me traditë në basketbollin e Kosovës pritet të dhurojnë spektakël. Mitrovicasit janë vendin e katërt me 15 fitore e dhjetë humbje, kurse pejanët kanë 18 fitore e shtatë humbje, duke e bërë edhe më interesante këtë sfidë.

Ndeshja hapëse do të jetë ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Rahovecit, përkatësisht vendit të shtatë dhe të tetë.

Prizrenasit kanë shtatë fitore e 18 humbje, kurse Vreshtarët katër fitore e 21 humbje, por takimi për vendasit ështëmë i rëndësishëm, pasi duan të shmangin “Play-out” dhe të hynë në “Play-out”.

Këtë synim e ka edhe Vëllaznimi që ndeshet me kampionin Golden Eagle Yllin. Kuqezinjtë numërojnë tetë fitore e 17 humbje, kurse therandasit 18 fitore e shtatë humbje. /Telegrafi/

Prince Caffe Superliga – Java 26

E shtunë

17:00 Ponte Prizreni – Rahoveci

19:00 Vëllaznimi – Golden Eagle Ylli

E diel

17:00 Trepça – Peja

Bashkimi – Sigal Prishtina

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Shëndetsi

IKSHPK rekomandon që uji në zonën e fshatit Marec të mos përdoret për pije

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi të premten se ka inspektuar resurset e ujit në zonën e fshatit Marec, pas shqetësimeve të ngritura ditëve të fundit lidhur me cilësinë e ujit. Sipas njoftimit, gjatë inspektimit u identifikua se ky fshat furnizohet me ujë për pije nga disa burime natyrore dhe nga puse individuale. Këto resurse thuhet janë të pambrojtura dhe si të tilla me potencial të madh të […]

today17/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%