play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

clubfmuser

8644 Results / Page 1 of 961

Background

Politikë

Koha e saktë kur duhet të bëni dush që të ndiheni më pak të stresuar dhe të flini më mirë

Pas një dite të ngarkuar, asgjë nuk e kalon ‘përqafimin’ qetësues të një dushi të ngrohtë për t’u çlodhur dhe përgatitur për gjumë. Jo vetëm që hek papastërtinë e përditshme, por gjithashtu ofron përfitime për shëndetin tone, shkruan Express.co.uk. Ekspertët tani thonë se bërja e dushit në mbrëmje mund ‘të përmirësojë ndjeshëm aspekte të ndryshme të shëndetit dhe jetës tuaj të përditshme’. Ngrohtësia ngushëlluese e ujit lehtëson muskujt e tensionuar […]

today19/07/2024

Aktualitet

Bakteret në zorrë mund të shkaktojnë “sulme” të urisë

Stomaku ndikon në funksionet e pjesëve të caktuara të trurit Disa baktere në zorrë mund të rrisin rrezikun e një personi për sulme urie, të cilat mund të çojnë në mbipeshë trupore me kalimin e kohës, tregon një studim i ri. Në një sërë eksperimentesh, minjtë dhe njerëzit që ishin të prirë për ngrënie të papritur dhe të pakontrolluar kishin nivele të ngjashme të dy llojeve të baktereve në zorrët […]

today19/07/2024

Aktualitet

Pse nuk duhet të konsumoni kafe gjatë temperaturave të larta?

Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur konsumoni kafe gjatë stinës së verës e sidomos kur temperaturat janë të larta e përvëluese. Përkundër dobive që sjell pirja e kafesë, ekzistojnë dy rreziqe nëse e konsumoni gjatë muajve të nxehtë. Por cila janë ato? Rreziku i dehidrimit Dehidrimi është një disavantazh kur jemi tek kafeja, veçanërisht […]

today19/07/2024

Show Biz

Fansat janë të shqetësuar për Drake për shkak të pamjes së tij

Nëse menduam se të përballeshe me Kendrick Lamar në një betejë rep-i do të ishte një sfidë e madhe për çdo reper, Drake po dëshmon se kjo mund të jetë më e vështirë se sa pritej. Kohët e fundit, Drake ka dukur disi i sëmurë dhe i dobët, duke ngritur shqetësime mes fansave dhe ndjekësve të tij për gjendjen e tij shëndetësore. Vitit të kaluar, Drake njoftoi se do të […]

today19/07/2024

Show Biz

Jimmy Fallon feston me krenari episodin e tij të 2000-të të The Tonight Show

Jimmy Fallon festoi episodin e tij të 2000-të të emisionit The Tonight Show të NBC të enjten, pasi mori përsipër detyrën 10 vjet më parë në 2014. Personaliteti televiziv, 49 vjeç, i cili do të drejtojë emisionin e bisedave të vona të natës deri në vitin 2028 me marrëveshjen e re të NBC, shprehu mirënjohjen e tij gjatë episodit dhe zbuloi dhuratën e veçantë që mori për shkak të momentit […]

today19/07/2024

Aktualitet

Qytetet në sytë e Rron Qenës prezantohen në ekspozitën “Udhët që më njohin”

Temperaturat e larta të ditës së mërkurë, 17 korrik, nuk ndaluan që oborri i Galerisë Kombëtare të mbushej plot me njerëz, për të parë 37 piktura, secila ndryshe prej tjetrës e me shumë ngjyra, nga ekspozita “Udhët që më njohin”, të artistit Rron Qena. Qena i cili ka lindur në vitin 1979, që tashmë jeton dhe vepron mes Prishtinës e Bremenit të Gjermanisë ka hapur mbrëmë ekspozitën e tij me […]

today18/07/2024

Aktualitet

Seriali ‘Shogun’ kryeson Emmy Awards me 25 nominime

Seriali “Shogun”, një film epik rreth betejave për pushtet në Japoninë feudale të shekullit XVII, kryesoi garën e çmimeve Emmy Awards, me 25 nominime, për këtë ekuivalent televiziv të Oscars. Ai do të përballet veçanërisht me sezonin e fundit të sagës “The Crown”, për familjen mbretërore britanike, për çmimin për serialin më të mirë dramatik, si dhe aventurat e çiftit spiun “Mr & Mrs Smith” dhe telenovelën shkencore “Le problems […]

today18/07/2024

Aktualitet

PDK-ja dërgon dy ligje dhe statutin e UP-së në Kushtetuese

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka dorëzuar të enjten pasdite dy ligje dhe statutin e Universitetit të Prishtinës në Gjykatën Kushtetuese për të cilat pretendon se ka shkelje kushtetuese nga qeveria e udhëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje. Ligji për Komisionin e Pavarur për Media dhe ai për Këshillin Prokurorial, sipas partisë më të madhe opozitare, përbëjnë shkelje kushtetuese dhe cenojnë pavarësinë institucionale e lirinë e […]

today18/07/2024

Aktualitet

Shfaqja ‘Të negociosh paqen’ prezantohet në Itali

Shfaqja “Të negocosh paqen” e Qendrës Multimedia do të prezantohet më 20 korrik në Teatrin Ristori në Cividale del Friuli të Italisë. Sipas njoftimit nga Qendra Multimedia, shfaqja do të prezantohet si pjesë e edicionit të 33-të të festivalit prestigjioz Mittelfest. “Festivali Mittelfest u themelua në vitin 1991, në kohën e rinisjes së dialogut ndërmjet lindjes dhe perëndimit, si pjesë e nismës Pentagonale, që atëherë përfshinte qeveritë e Italisë, Jugosllavisë, […]

today17/07/2024

0%