play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Teknologji

Toyota shiti vetëm 13 modele Prius në qershor, kjo është arsyeja

today04/07/2024

Background
share close

Gjenerata e pestë Toyota Prius është një përmirësim i konsiderueshëm në krahasim me modelin që po largohet.

Vetëm pamja e tij ishte e mjaftueshme dhe shitjet po rriteshin deri në fillim të këtij viti, përcjell Telegrafi.

Megjithatë, raporti i shitjeve të tremujorit të dytë të prodhuesit të automjeteve zbuloi se Toyota shiti vetëm 13 Prius muajin e kaluar. Pse kaq pak?

Kur Toyota tërhoqi Prius për dyert e pasme që mund të hapeshin gjatë vozitjes, ajo lëshoi ​​gjithashtu një ndalesë shitjeje të modelit për të identifikuar një zgjidhje.

Marka u kishte thënë pronarëve që të aktivizonin funksionin që mbyll automatikisht dyert, duke i penguar ato të hapen në rast qarku të shkurtër.

Pavarësisht se shitjet e qershorit janë ulur me 99.5 për qind krahasuar me vitin e kaluar, ato mbeten në rritje gjatë gjashtë muajve të parë të vitit 2024 në 15,373. /Telegrafi/

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%