play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Publikohet lista me 10 meshkujt më të bukur sipas shkencës për vitin 2023, Rege-Jean Page është burri më i pashëm në botë

today26/01/2023

Background
share close

Ylli i serialit “Bridgerton”, Rege-Jean Page është kurorëzuar si mashkulli më i pashëm në botë, sipas kërkimeve të lashta shkencore.

Aktori 34-vjeçar, i cili luante rolin e Simon Basset, Dukën e Hastings në serialin hit të Netflix, u zbulua se ishte 93.65 për qind i përsosur në raportin e artë grek të Beauty Phi, i cili mat përsosmërinë fizike, shkruan DailyMail.

Ylli i “Men In Black”, Chris Hemsworth ishte i dyti me 93,5 3 për qind, Michael B Jordan ishte i treti me 93,46 për qind dhe këngëtari Harry Styles ishte i katërti me 92,30 për qind.

Lista u përpilua duke përdorur teknikat më të fundit të kompjuterizuara të hartës nga kirurgu kozmetik i fytyrës në Harley Street, Dr Julian De Silva, i cili përdor teknologjinë në punën e tij.

Dr De Silva, i cili drejton Qendrën për Kirurgjinë e Avancuar Kozmetike dhe Plastike të Fytyrës në Harley Street, Londër, shpjegoi: “Këto teknika krejt të reja të hartës kompjuterike na lejojnë të zgjidhim disa nga misteret e asaj që e bën dikë fizikisht të bukur dhe teknologjia është e dobishme kur planifikohet operacioni i pacientëve”.

DailyMail ka sjellë të plotë listën me 10 meshkujt e famshëm dhe më të pashëm në botë, me shpjegimin e Dr Julian de Silva se pse ata janë kaq të dëshirueshëm dhe çfarë i bën ata të bukur.

1. Rege-Jean Page – 93,65 për qind

Rege-Jean Page ishte një fitues i ngushtë kur të gjithë elementët e fytyrës u matën për përsosmërinë fizike.

Dr De Silva shpjegoi: “Rege fitoi për shkak të fytyrës së tij klasike të bukur dhe syve të mrekullueshëm ngjyrë kafe”.

“Ai kishte lehtësisht rezultatin më të lartë për hapësirën e syve dhe pozicioni i syve të tij gjithashtu shënoi shumë”.

Buzët e tij të formës së përsosur gjithashtu shënuan shumë pikë dhe e vetmja pikë që ai mori që ishte pak më e ulët ishte gjerësia dhe gjatësia e hundës.

2. Chris Hemsworth – 93,53 për qind

Dr De Silva tha: “Chris Hemsworth ishte një fitues i ngushtë kur të gjithë elementët e fytyrës u matën për përsosmërinë fizike”.

“Hemsworth tani është një nga yjet më të mëdhenj të filmit në botë, pasi fillimisht fitoi famë për shkak të pamjes së tij në ‘Aussie Home and Away’”.

“Ai ka magjepsjen e idhullit të modës së vjetër të yjeve të Hollywoodit të dikurshëm dhe kjo shënon shumë mirë kur mat bukurinë klasike”.

3. Michael B Jordan – 93.46 për qind

Aktori amerikan i njohur për rolet e tij në “Black Panther” dhe “Creed” gjithashtu doli me rezultate të larta.

Dr De Silva tha: “Aktori Michael B Jordan ishte i dyti afër dhe kryesoi rezultatet për gjerësinë dhe gjatësinë e hundës dhe doli i dyti për mjekrën e tij”.

35-vjeçari ka kënaqur ekranet televizive për performancat e tij në “Fantastic Four” dhe “Justice League”, dhe do të luajë në “Creed III”.

4. Harry Styles – 92.3 për qind

Dr De Silva tha: “Harry Styles doli i katërti dhe ai shënoi një rezultat pothuajse të përsosur 99.7 për qind për mjekrën e tij”.

“Ai ishte i dyti më i lartë për hapësirën e syve. Nuk është për t’u habitur që ai po bëhet shpejt një zemërthyes filmi, si dhe një superstar si këngëtar”.

5. Jude Bellingham – 92,22 për qind

Një sensacion në Kampionatin Botëror dhe jo vetëm për aftësitë e tij futbollistike dhe sportive.

Dr De Silva tha: “Është fantastike të shohësh yllin e futbollit të Anglisë, Jude Bellingham duke shënuar kaq shumë pikë në përsosmërinë fizike”.

Ai shpjegoi se Bellingham arriti shumë për pozicionimin pothuajse perfekt midis buzëve dhe hundës së tij.

Forma e tij e përgjithshme e fytyrës kishte një nga rezultatet më të ulët në dhjetëshen e parë.

6. Robert Pattison – 92,15 për qind

Aktori ishte në pesëshen e parë për pothuajse të gjitha kategoritë për shkak të tipareve të tij klasike dhe ‘nofullave të mrekullueshme të gdhendura’.

Dr De Silva tha: “Rezultati i tij i vetëm nën mesatare ishte për buzët e tij, të cilat janë një gjë e vogël dhe e sheshtë”.

7. Chris Evans – 91,92 për qind

41-vjeçari u emërua mashkulli më seksi në botë i revistës “People” në vitin 2022 dhe ka thyer zemrat e shumë njerëzve që nga debutimi i tij në vitin 2005 në “Fierce People”.

Dr Silva tha: “Ylli i ‘Captain America’ me të vërtetë ka ato pamjet klasike të liderit të Hollywoodit, të cilat shënuan shumë pikë me pozicionimin e syve dhe harmoninë pothuajse të përsosur të konturit të fytyrës së tij”.

8. George Clooney – 89.91 për qind

George Clooney ka zbritur në dhjetëshen e parë gjatë viteve, kryesisht për shkak të shpenzimeve që ka marrë natyra.

Dr De Silva tha: “Ai është ende një burrë jashtëzakonisht i bukur, por ka pasur një humbje të vëllimit në fytyrën e tij dhe, në mënyrë të pashmangshme, disa varje rreth syve”.

“Të futesh ende në dhjetëshen e parë në moshën 61-vjeçare është e jashtëzakonshme dhe është dëshmi e pamjes së tij të jashtëzakonshme natyrore”.

9. Henry Golding – 87,98 për qind

35-vjeçari bëri debutimin e tij në filmin artistik të vitit 2018, “Crazy Rich Asian”.

Ai ka luajtur njeriun kryesor në filmat “Last Christmas”, “Snake Eyes” dhe “Persuasion”.

Dr De Silva shpjegoi: “Aktori dhe prezantuesi malajziano-britanik shënoi shumë rezultate për formën e mjekrës dhe hapësirën e syve, por u dallua nga format e hundës dhe fytyrës”.

10. Dwayne Johnson – 86,07 për qind

Dr De Silva tha: “The Rock është njeriu i dytë më i vjetër në listë pas George Clooneyt dhe ai po plaket shkëlqyeshëm. Ai shënoi një rezultat të mirë për formën e buzëve dhe hapësirën midis buzëve dhe hundës”.

“Ai kishte rezultatin më të ulët në dhjetëshen e parë për hundën e tij, e cila ishte pak më e gjerë se të tjerët”. /Telegrafi/

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Show Biz

Madona shtyn filmin e saj biografik një javë pasi njoftoi turneun botëror

Madona shtyn filmin e saj biografik një javë pasi njoftoi turneun Filmi biografik i Madonës e cila prej dy vitesh po punonte për të sjellë një film për jetën e saj është pezulluar për një kohë të pacaktuar. Lajmi se ikona e muzikës pop e ka shtyrë realizimin e tij, vjen një javë pasi ajo njoftoi turneun botëror, duke hedhur dyshime mbi të ardhmen e filmit. Burimet thonë se ajo […]

today26/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%