play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Osmani ia dorëzoi medaljen “Shën Tereza” kardinalit të vetëm shqiptar

today24/01/2023

Background
share close

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka qëndruar për vizitë në Itali.

Më këtë rast, ajo ia ka dorëzuar kardinalit të vetëm shqiptar, të mbijetuarit të diktaturës komuniste në Shqipëri, kardinalit Ernest Simonit, medaljen presidenciale “Shën Tereza”, njofton Klan Kosova.

“Dje, në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Romë, Presidentja Vjosa Osmani ia dorëzoi kardinalit të vetëm shqiptar, të mbijetuarit të diktaturës komuniste në Shqipëri, kardinalit Ernest Simoni, medaljen presidenciale ‘Shën Tereza’”.

Sipas Osmanit, kjo medalje i qe ndarë shtatorin e shkuar, në kuadër të “Ditëve të Nënë Terezës”, për qëndresën e palëkundur ndaj diktaturës komuniste dhe veprimtarisë së gjatë në shërbim të paqes e të lirisë.

“Kardinal Simonit i mbetemi përherë mirënjohës dhe falënderues për kultivim të vlerave njerëzore dhe kujdesin që ai e tregon në secilin takim dhe secilën ngjarje ndaj Kosovës”, ka thënë Osmani.

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Show Biz

Dua Lipa bashkëprezantuese e “Met Gala”

Dua Lipa, Penélope Cruz, Michaela Coel dhe Roger Federer, janë prezantuesit e Met Gala për vitin 2023. Ka qenë revista prestigjioze “Vogue” që ka zbuluar personazhet mikpritës të kësaj mbrwmjeje të rëndësishme bamirësie. Këtë e ka konfirmuar më vonë edhe artistja shqiptare në profilin e saj të Instagramit duke shkruar se është e emocionuar që të njoftojë se është një nga bashkëprezantuesit e Met Gala 2023. Ngjarja e modës që […]

today24/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%