play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Messi do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare

today24/01/2023

Background
share close

Lionel Messi mund ta vazhdojë eksperiencën në Paris Saint-Germain. Ylli argjentinas është në negociata me drejtuesit e klubit francez dhe mund ta nënshkruajë kontratën e re deri më 2025. Kontrata aktuale e 35 vjeçarit është e vlefshme deri në verën që po vjen

Lionel Messi me gjasë do ta vazhdojë eksperiencën në Paris Saint-Germain.

Ylli argjentinas po e kalon vitin e fundit të kontratës me gjigantin francez.

Por, mediumi francez “L’Equipe” raporton se palët janë duke negociuar për vazhdimin e bashkëpunimit, përcjell “Gazeta Express”.

Nëse finalizohen edhe detajet e fundit, kampioni i freskët i botës mund të nënshkruajë kontratë të re dyvjeçare.

Kjo nënkupton se 35 vjeçari do të qëndronte në “Parkun e Princave” deri në verën e vitit 2025.

Gjithashtu, përmendet opsioni për vazhdimin e saj për një vit pasues.

Messi ishte transferuar në Paris nga Barcelona parvjet dhe kishte nënshkruar për dy vjet.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë është i lumtur në Paris dhe nuk e ka ndërmend të largohet prej aty, përkundër ofertave të shumta. /Gazeta Express/

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Kuriozitete

Qyteti më i ftohtë i Kinës përjeton ditën më të akullt në 50 vitet e fundit

Temperaturat në qytetin më verior të Kinës ranë në minus 53°C – më e ftohta e regjistruar ndonjëherë, thanë meteorologët. I vendosur në provincën verilindore Heilongjiang, pranë Siberisë, Mohe njihet gjerësisht si "Poli i Veriut i Kinës" dhe është një nga vendet e pakta që ka një klimë subarktike. Temperatura në orën 7 të mëngjesit të 22 janarit, gjithashtu dita e parë e Vitit të Ri Hënor, u regjistrua në […]

today24/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%