play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Leart Paqarada transferohet te Kolni

today23/01/2023

Background
share close

Kolni ka konfirmuar transferimin e Leart Paqaradës si lojtar i lirë.

Mbrojtësi i majtë është aktualisht pjesë e St. Paulit, por kontrata e tij skadon në fund të sezonit.

“Leart Paqarada kalon nga FC St. Pauli në 1. FC Köln si transferim i lirë për sezonin e ri”, thuhet fillimisht në njoftimin e tyre.

“Tashmë është konfirmuar nënshkrimi i parë për sezonin 2023/24: 1. FC Köln siguroi shërbimet e Leart Paqarada në një fazë të hershme”.

“Mbrojtësi i majtë, i cili është nën kontratë me FC St. Pauli, do të transferohet në Koln si transferim i lirë në verë dhe ka nënshkruar deri më 30 qershor 2026”.

“28-vjeçari është kapiteni i Braun-Weißen dhe ka bërë 15 paraqitje në Bundesligën e dytë këtë sezon. Ai shënoi një gol dhe asistoi në katër të tjerë”, thuhet më tej në njoftimin tyre. /Telegrafi/

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Aktualitet

Borrell njofton ministrat e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë sot ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe diskutimeve që i dërguari i posaçëm i BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, ka pasur ditëve të fundit në Prishtinë dhe në Beograd. Këtë e ka konfirmuar të hënën, më 23 janar, në një konferencë për shtyp zëdhënësi i BE-së për Politikë të Jashtme dhe […]

today23/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%