play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Teknologji

iPhone 16 është më pak se tre muaj larg – zbulohet se çfarë mund të vijë “bashkë me të”

today03/07/2024

Background
share close

Apple është gati të prezantojë iPhone-in e saj më të ri në shtator dhe ekspertët e industrisë po japin të dhëna rreth këtij produkti.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, iPhone 16 nuk është ende në treg, por Apple Intelligence – hyrja e kompanisë në garën e armatimeve të inteligjencës artificiale – ka të ngjarë të jetë pjesa qendrore e lansimit kundrejt çdo ndryshimi të madh harduerik.

Bloomberg raportoi se Apple Intelligence do të ishte falas në fillim, por opsionet e abonimit mund të bëhen të disponueshme për ata që duan më shumë “kapacitete AI” në pajisjen e tyre.

Një nga rregullimet e tjera do të jetë tek asistenti virtual Siri, i cili duhet të bëhet edhe më i zgjuar me iOS 18 falë Apple Intelligence dhe partneritetit OpenAI të kompanisë, tha Apple në Konferencën e Zhvilluesve në mbarë botën në qershor.

Ndërkohë Ming-Chi Kuo, një analist me bazë në Tajvan, i njohur për parashikimet e tij të Apple, tha në maj se bateria e iPhone 16 Pro Max do të ndryshonte nga modelet e mëparshme. /Telegrafi/

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%