play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art dhe Kulturë

Granit Rushiti fiton çmimin e aktorit më të mirë me rolin e Zlatan Ibrahimoviqit

today24/01/2023

Background
share close

Aktori Granit Rushiti ka arritur ta fitojë çmimin Brumbulli i Artë për aktorin më të mirë në filmin “Unë jam Zlatani”.

Rushiti është aktor me prejardhje shqipare, dhe tash po gëzon sukses të madh pasi luajti rolin e superyllit suedez në futobll, Zlatan Ibrahmovicq.

“Nuk di prej nga t’ia nis. Fillimisht dua ta falënderoj Zoti për mundësinë që ma dha për ta fituar këtë çmim”, ka thënë ai.

Rushiti po ashtu edhe e ka falënderuar familjen e tij, sidomos nënën të cilën tha se mezi pret që ta takojë./ KultPlus.com

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Aktualitet

Ministria e Financave: Shkallën e tatimit në pronë e përcaktojnë komunat

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, sot ka reaguar lidhur me çmimin e rritjes së tatimit në pronë. MF ka potencuar se tatimi në pronë është tatim, i cili mblidhet nga komunat dhe përbën njërin nga burimet kryesore të të hyrave vetanake për komunat. MFPT, ka bërë të ditur se bazuar në Ligjin për Tatim në Pronë, obligohet që në baza të rregullta të bëjë vlerësimin e pronave të paluajtshme, […]

today24/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%