play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Frika nga paratë false, “Prishtina Parking” blen pajisje për detektimin e tyre

today17/03/2023

Background
share close

Ndërmarrja Publike Lokale “Prishtina Parking” është furnizuar me pajisje për detektimin e monedhave falso, disa javë pasi ndërmarrja vendosi që të mos pranonte më monedhën metale 2 euro.

Të premten e shkuar, “Prishtina Parking” nënshkroi një kontratë me kompaninë e sigurimeve “Pri Sig” për huazim, për një periudhë 12 mujore, të tri pajisjeve për detektimin e monedhave false.

Kontrata vlen rreth një mijë euro, sipas të dhënave të publikuara në platformën e prokurimit publik, e-prokurimi.

“Këto pajisje gjinden ne tre kabinat e parkingjeve me laura. Këto kabina dhe e gjithë hapësira e parkingut janë te monitoruara nga kamerat dhe te siguruara nga kompania e kontraktuar”, thuhet në dosjen e tenderit.

Vendimi i Prishtina Parking për mos pranimin e monedhave metale “2 euro” ka hyrë në fuqi në muajin dhjetor të vitit të kaluar.

Sipas kryeshefit të këtij institucioni, Sokol Havolli, vendimi ishte nxjerrë për shkak të qarkullimit të monedhës 2 euro false që sipas llogaritjeve të tyre “Prishtina Parking” mund të dëmtohet deri në 50 mijë euro në vit.

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Shëndetsi

Ushqimet që parandalojnë rënien e flokëve

Ushqimet e shëndetshme mund të ndihmojnë flokët tuaj të qëndrojnë të fortë dhe me shkëlqim. Ajo që hani gjithashtu mund t’ju ​​ndalojë edhe të humbni flokët. Nëse nuk merrni ushqimet e duhura me përbërës të shëndetshëm atëhere mund ta vëreni te flokët tuaja. Acidet yndyrore thelbësore, veçanërisht omega-3, luajnë një rol kryesor në shëndetin e lëkurës, flokëve dhe thonjve tuaj. Duhet të hani disa nga këto ushqime, të cilat janë […]

today17/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%