play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Festivali ‘Polip’ mbahet këtë vit nga 17 deri më 19 maj

today13/05/2024

Background
share close

Edicioni i “Polip” do të mbahet këtë vit nga datat 17 deri më 19 maj, në hapësirat e Sheshit “Zahir Pajaziti”, Teatrit “Oda”, “Bubble Pub” dhe Teatrit të Qytetit të Gjilanit.

Organizatorët e këtij edicioni kanë bërë publik programin, duke treguar se në datën 17 maj do të mbahen diskutime poetike në hapësirë publike, ceremonia hapëse, përformanca poetike dhe në mbrëmje performancë muzikore.

Më 18 maj, do të ketë lexim skenik dhe diskutim në panel, lexojnë aktorët Kosovare Krasniqi, Gentrit Shala dhe Yzeir Meha. Promovim libri e ‘open mic’ në mesin e leximeve dhe performancave do të jenë pjesë e programit të datës 18.

Në ditën mbyllëse të festivalit, më 19 maj, do të mbahen bashkëbisedime të dramaturgëve Doruntina Bashës, Jonathan Meth, Jibbe Willems dhe Jeton Neziraj.

Festivali mbahet tash e sa vite, duke sjellë në kryeqytet emra dramaturgësh e autorëve nga vende të ndryshme. Teatri Oda ka pritur për vite me radhë destinacioni kryesor i mbajtjes se eventeve./KultPlus.com

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Similar posts

Aktualitet

Ja çfarë i bën trupit një filxhan kafe minutë pas minute

Për shumë prej nesh, kafeja e mëngjesit është një pjesë thelbësore e ritualit tonë të përditshëm. Por a keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj pas gllënjkës së parë? Ekspertët dhanë përgjigjen për këtë pyetje. Në dhjetë minutat e para Kafeja fillon të veprojë dhjetë minuta pas […]

today30/05/2024

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%