play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Escobar pas takimit me Osmanin: Shpresoj për lajme të mira pas takimit në Ohër

today17/03/2023

Background
share close

Emisari i SHBA-së, Gabriel Escobar ka thënë se pret rezultat pozitiv nga takimi i 18 marsit në Ohër, raporton Gazeta Express.

Ai ka thënë se plani evropian jep një mundësi të madhe për paqe për Kosovën dhe Serbinë.

Escobar ka thënë se pret rezultat pozitiv në Ohër dhe se është optimist për një zgjidhje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë.

Në fund të fjalë së tij ka thënë se shpreson për lajme të mira pas të shtunës.

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Aktualitet

Escobar sonte në Prishtinë, takon opozitën

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, këtë të enjte do të takojë përfaqësuesit e opozitës në Prishtinë. Takimi do të mbahet në ambasadën amerikane ku Escobar do të shtrojë darkë për opozitën, kanë bërë të ditur burimet e Telegrafit. Sipas të njëjtave burime, në këtë takim marrin pjesë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir […]

today16/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%