play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Shëndetsi

Doni të zvogëloni ndjenjën e urisë? Ja disa mënyra

today17/03/2023

Background
share close

Si mund ta zvogëlojmë ndjenjën e urisë dhe të shmangim ngrënien e tepërt? Disa truke të cilat nëse i zbatoni gjatë ditës mund t’ju ndihmojnë të mos ndjeheni të uritur.

Mëngjesi është një vakt themelor, fillimi i duhur i ditës me një vakt të plotë ndihmon trupin të funksionojë më mirë.

Ngrënia e 2-3 bajameve në mëngjes ndihmon në kontrollin e urisë, ndoshta e shoqëruar me një kafe të mirë.

Ngrënia e perimeve përpara pjatës kryesore do të ndihmojë në kontrollin e urisë dhe do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur dhe të kënaqur.

Pirja e ujit gjatë ditës do t’ju bëjë të ndiheni më pak të uritur dhe do t’ju ndihmojë në eliminimin e papastërtive nga trupi juaj.

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Previous post

Uncategorized

Pse duhet konsumuar kërpudha gjatë dimrit?

Rezervoni këtë dimër për ‘kërpudha’. Disa studime kanë gjetur se kërpudhat përmbajnë antiviruse që ju forcojnë për të luftuar gripin. Kjo për shkak të asaj që këto kërpudha përmbajnë një lloj karbohidrates që përmban glukanë. Për shkak se çdo kërpudhë e ndryshme përmban antiviruse të ndryshme, shtoni llojet e tyre në shujtat e juaja që të luftoni gripin në kohët e ftohta. Ndërkaq ndër ushqimet e tjera që po ashtu […]

today17/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%