play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Baleti Kombëtar i Kosovës drejt përgatitjes së shfaqjes “Peter Pan”

today14/05/2024

Background
share close

Baleti Kombëtar i Kosovës është duke i zhvilluar provat intensive për realizimin e shfaqjes “Peter Pan”, shkruan KultPlus.

Kjo shfaqje që ka përfshirë shumë fëmijë në ansambël pritet të jetë premierë më 1 qershor, pikërisht në ditën e fëmijëve. KultPlus ju sjell pamje nga përgatitjet e kësaj shfaqje që janë publikuar nga Baleti Kombëtar i Kosovës.

Shfaqja e baletit “Peter Pan” po bëhet gati nga Baleti Kombëtar i Kosovës, për t’u shfaqur premierë me dt 1 qershor, në Ditën Botërore të Fëmijëve.

Foto nga provat e balerinëve të vegjël, të cilë me pasion e dashuri ndjekin direktivat e koreografes dhe asistentes. / KultPlus.com

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Similar posts

Aktualitet

Ja çfarë i bën trupit një filxhan kafe minutë pas minute

Për shumë prej nesh, kafeja e mëngjesit është një pjesë thelbësore e ritualit tonë të përditshëm. Por a keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj pas gllënjkës së parë? Ekspertët dhanë përgjigjen për këtë pyetje. Në dhjetë minutat e para Kafeja fillon të veprojë dhjetë minuta pas […]

today30/05/2024

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%