play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

6 fakultete të UP-së kontribuuan në projektin për restaurimin e TKK-së

today13/05/2024

Background
share close

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka njoftuar se gjashtë fakultete të UP-së kanë kontribuuar në hartimin e projektit për restaurimin/rinovimin e Teatrit Kombëtar të Kosovës.

“Projekti për restaurimin/rinovimin e tërësishëm të ndërtesës së Teatrit Kombëtar të Kosovës u hartua nga profesionistë të fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Prishtinës”, thuhet në njoftimin e UP-së.

Përveç restaurimit/rinovimit që do të bëhet, projekti parasheh edhe hapësira të reja dhe kushte të dinjitetshme për aktorët dhe stafin, në veçanti për publikun e gjerë.

Projekti tashmë ka marrë pëlqimin përfundimtar nga Komisioni i Institutit për Mbrojtjen e Monumenteve.

“Stafi i UP-së është vazhdimisht i angazhuar dhe mbetet i përkushtuar për të kontribuar me ekspertizën e tyre në interes publik”, ka njoftuar UP-ja.

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Similar posts

Aktualitet

Ja çfarë i bën trupit një filxhan kafe minutë pas minute

Për shumë prej nesh, kafeja e mëngjesit është një pjesë thelbësore e ritualit tonë të përditshëm. Por a keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj pas gllënjkës së parë? Ekspertët dhanë përgjigjen për këtë pyetje. Në dhjetë minutat e para Kafeja fillon të veprojë dhjetë minuta pas […]

today30/05/2024

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%