play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Bëhet e ditur data e lansimit të filmit Shrek 5

today10/07/2024

Background
share close

DreamWorks ka njoftuar zyrtarisht të martën se filmi Shrek 5 do të lansohet më 1 korrik të vitit 2026, derisa Mike Myers, Eddie Murphy dhe Cameron Diaz do të kthehen në rolet e tyre ikonike.

“Jo shumë larg, Shrek 5 do të dalë në kinema më n korrik 2026 me Mike Myers, Eddie Murphy dhe Cameron Diaz”, shkroi DreamWorks në një postim në X.

Myers aktron në rolin e Shrekut, Murphy bën zërin e Gomarit derisa Diaz portretizon rolin e Princeshës Fiona në film, shkruan DailyMail.

Ende nuk u bë e ditur nëse aktori Antonio Banderas do të kthehet në rolin e maçokut Puss in Boots.

Filmi fillestar i Shrek doli në kinema në maj të vitit 2001 dhe fitoi 487 milionë dollarë në arkat botërore, duke fituar gjithashtu çmimin Oscar për filmin më të mirë të animuar.

Që atëherë, ky film i animuar ka fituar një popullaritet dhe dashuri të madhe nga audienca. /Telegrafi/

Written by: ClubFm Kosova

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%