play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: November 2022

393 Results / Page 44 of 44

Background

Aktualitet

Lajçak merr në samitin e Procesit të Berlinit

Gjithçka është gati. Në takimin që mbahet në kuadër të Procesit të Berlinit, më 3 nëntor, do të marrin pjesë liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ata do të priten nga kancelari i Gjermanisë, Olaf Szholz, i cili megjithatë nuk do të jetë i vetëm. Prezent do të jetë edhe sllovaku Miroslav Lajçak, emisar i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor dhe i ngarkuar si ndërmjetësues në dialogun Kosovë-Serbi. Një […]

today01/11/2022

Aktualitet

Bie niveli i ujit në Liqenin e Badovcit, apelohet për kursim maksimal

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për gjendjen me ujë në Liqenin e Badovcit. Sipas KRU-së, gjendja është nën nivelin maksimal të kapërderdhjes. Ju njoftojmë se Liqeni i Badocit kalon 10 metra minus nën nivelin maksimal të kapërderdhjes me minus 10.24 metra”, thuhet në njoftimin e KRU-së. “Apelojmë te të gjithë konsumatorët që ujin e pijshëm ta përdorin në mënyrë sa më të drejtë. Ndalo keqpërdorimet e ujit të […]

today01/11/2022

Aktualitet

Elon Musk shkarkon bordin e drejtorëve në Twitter

Miliarderi Elon Musk e ka shkarkuar bordin e drejtorëve të platformës Twitter – duke çimentuar kontrollin në këtë rrjet social. Musk tani do të jetë shefi ekzekutiv i kompanisë, pas blerjes së platformës javën e kaluar në vlerë të 44 miliardë dollarëve. Përveç Twitterit, Musk është shef ekzekutiv edhe i dy kompanive tjera, Tesla dhe SpaceX. Ai ka nisur të kryejë reforma menjëherë në këtë rrjet social, të cilin e […]

today01/11/2022

Bota

Hapet gjyqi mbi akuzat për mashtrime për Organizatën Trump

Kompania e ish-presidentit Donald Trump, “Organizata Trump” përballet këtë javë me një proces gjyqësor për mashtrim me taksat – në lidhje me atë që prokurorët thonë se ishte një skemë 15-vjeçare nga zyrtarë të lartë të kompanisë për të fshehur përfitime dhe për të shmangur pagesën e taksave. Prokurorët thonë se për vite me radhë perandoria e pasurive të paligjshme e ish-presidentit ndihmoi drejtuesit e lartë të shmangnin taksat mbi […]

today01/11/2022

Aktualitet

Serbët s’ndryshojnë qëndrim për targat, paralajmërojnë barrikada në veri në fazën e tretë të zbatimit të vendimit

Sot kanë hyrë në fuqi masat e reja për targat, të propozuara të premten nga Qeveria e Kosovës, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Bëhet fjalë për vendimin e ri të qeverisë, për shkallëzim të zbatimit të vendimit për targat e veturave të serbëve të Kosovës. Sipas propozimit të kryeministrit Albin Kurti, sanksione do ketë për të gjithë ata që nuk konvertojnë targat ilegale serbe siç parashihet me vendimin e ri të […]

today01/11/2022

Aktualitet

Qortimi për targat, kjo është gjendja në pikat kufitare

Sot ka filluar së zbatuari vendimi i Qeverisë së Kosovës për targat ilegale në mënyrë graduale deri më 21 prill të vitit 2023. Gjendja në pikat kufitare vazhdon të jetë e qetë. Në përditësimin e fundit të Ministrisë së Punëve të Brendshme shihet se nuk ka fluks në vendkalimet kufitare. Pritjet në hyrje dhe dalje janë nga 3 deri në 5 minuta.

today01/11/2022

0%