play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Radio Host

Vjosa Abazi

Background

Programi

MAKINË ME 2 TIMONË

Taulant Qenaj & Vjosa Abazi

Në dukje është si makinat e tjera, po ka vërtetë dy timonë, pra dy shoferë që e ngasin, madje të dy njëkohësisht…Taulanti dhe Vjosa me batutat, ironinë dhe cinizmin e tyre “beninj” heqin monotoninë e orëve të pasdites kryesisht dëgjuesve që kthehen nga puna. Programi është tërësisht ndërveprues, dëgjuesit kanë prioritet absolut.Taulanti dhe Vjosa kthehen më energjikë se kurrë 🌞për t'ju shoqëruar gjatë pasditeve tuaja nga e hëna në të premte 15:00-18:00 […]Vjosa Abazi ka përfunduar Fakultetin e Arteve, dega Aktrim në Universitetin e Prishtinës, është në përfundim të studimeve master – Regji filmi (moduli Dokumentar).
Është aktore e angazhuar në teatër, film e seriale televizive, ndërkaq ka fituar dy çmime në teatër për rolin kryesor dhe episodik.
Për 14 vite ishte autore emisionit televiziv “Anima” dhe 7 vite tjera pjesë e radio-dramave. Është regjisore dhe skenariste e dokumentarit “Hope” pjesëmarrës e fitues në disa festivale ndërkombëtare.
Vjosa është pjesë e Club Fm, si autore dhe moderatore e emisionit “Makinë me Dy Timonë”. @vjosabazi

Rate it

Radio Host

0%