play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

RADIO HOST/JOURNALIST

LIRIDONA CETA

Background

Programi

KLUBI I MËNGJESIT

Genta, Genti dhe Liridona

Është konceptuar dhe realizuar si një “Morning Show” radioteleviziv që sjell lajmet e para, argëtimin, humorin, kulturën, shtypin, motin, informacione të dobishme dhe lojërat telefonike.“Klubi i mëngjesit” bëhet shoqëruesi gazmor i çdo mëngjesi për dëgjuesit, brenda dhe jashtë Kosovës.Nga Genta, Genti dhe Liridona   Liridona Çeta ka përfunduar studimet në drejtimin Gjuhë dhe Letërsi Shqipe, në Universitetin e Prishtinës. Ajo ka filluar punën si gazetare nga viti 2018.

Ka përcjellur në vazhdimësi zhvillimet në kryeqytet, por ka mbuluar edhe ngjarjet nga siguria dhe politika.

Kohë pas kohe ka realizuar edhe kronika për televizion.

Pasionet e Liridonës janë fotografia, noti muzika dhe aktrimi. Liridona është pjesë e Club Fm në Kosovë, si gazetare/prezantuese e lajmeve dhe moderatore në “Klubin e Mëngjesit”.

“Dashuri në dëgjim të parë”, kështu e përshkruan Liridona njohjen e saj me radion!

Rate it

Gazetare

0%