play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Amir Mjeku

Background

Programi

MAKINË ME 2 TIMONË

Amir Mjeku & Vjosa Abazi

Në dukje është si makinat e tjera, po ka vërtetë dy timonë, pra dy shoferë që e ngasin, madje të dy njëkohësisht…Amiri dhe Vjosa me batutat, ironinë dhe cinizmin e tyre “beninj” heqin monotoninë e orëve të pasdites kryesisht dëgjuesve që kthehen nga puna. Programi është tërësisht ndërveprues, dëgjuesit kanë prioritet absolut. Amiri dhe Vjosa kthehen më energjikë se kurrë 🌞për t'ju shoqëruar gjatë pasditeve tuaja nga e hëna në të premte […]Amir Mjeku si fëmijë ka shprehur interesim për media. Prandaj, që nga shkolla fillore nisi të angazhohej në emisionet për fëmijë në RTK, si prezantues. Ndërsa, profesionalisht si 19-vjeçar ka nisur punën në KTV, duke qenë gazetar, prezatues e autor emisionesh. Ka studiuar në Universitetin e Prishtinës, dega e Gazetarisë.
Po bëhen 14 vite që është pjesë e medias dhe emisionit e tij që ka drejtuar deri tani i kanë takuar sferave të ndryshme, duke nisur nga ajo sociale, kulturore e deri tek emisionet e profilit argëtues. Në botën e televizionit, ai për momentin ka angazhim si producent dhe redaktor në T7.
Një dashuri tjetër po lind për radion.
Aktualisht, Amiri është i angazhuar në Radio Club Fm në Kosovë, si autor dhe prezantues i emisionit “Makinë me dy timonë”. @amir.mjeku

Rate it

Radio Host

0%